یک امریکایی هنگام خروج از کوریای شمالی بازداشت شد

بر اساس گزارش‌ها، دولت کوریای شمالی یک شهروند امریکایی را در هنگام خروج از این کشور در میدان هوایی بین‌المللی پیونگ یانگ بازداشت کرده است.
به نقل از بی بی سی، هویت کامل این تبعه امریکایی هنوز اعلام نشده و در رسانه‌های کوریای جنوبی فقط به نام خانوادگی او با عنوان «کیم» اشاره شده است.
این سومین واقعه بازداشت شهروندان امریکایی توسط دولت کوریای شمالی است؛ دو نفر قبلی به اتهام‌های «جاسوسی» و «سرقت از هوتل» بازداشت شده بودند.
بازداشت اخیر در حالی صورت گرفته که تنش بین کوریای شمالی و امریکا اخیراً افزایش یافته است.
امریکا می‌گوید «صبر استراتژیک» این کشور نسبت به برنامه هسته‌ای کوریای به سر آمده است.
خبرگزاری یون هاپ کوریای جنوبی می‌گوید شهروند بازداشت شده امریکایی که در دهه پنجم زنده‌گی خود به سر می‌برد، استاد سابق دانشگاه یان بیان چین بوده که یک ماه در کوریای شمالی اقامت داشته است.
حدود ۱۶ ماه پیش اوتو وارمبیر، دانشجوی ۲۱ ساله امریکایی به دلیل «تلاش برای دزدی» پوستر تبلیغاتی هوتلی در کوریای شمالی بازداشت شد.
سه ماه بعد، این شهروند امریکایی به اتهام «ارتکاب جرم علیه کشور (کوریای شمالی)» به ۱۵ سال زندان با اعمال شاق محکوم شد.
آپریل سال پیش هم یک تبعه امریکایی متولد کوریای جنوبی، به‌نام کیم دونگ چول که ۶۲ سال داشت به اتهام «جاسوسی» به ۱۰ سال کار سخت محکوم شد.
دولت امریکا می‌گوید کوریای شمالی در بازداشت شهروندان کشورش به دنبال «گروکشی» است.
پس از قتل برادر کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی در مالیزیا، مقام‌های کوریایی اقدام به بازداشت شهروندان مالیزیا در پیونگ یانگ، پایتخت کوریای شمالی کردند.
بازداشت این افراد تا زمان آزادی «مظنونان به قتل» برادر رهبر کوریای شمالی در مالیزیا ادامه داشت.
کوریای شمالی اخیرا به امریکا در مورد دست زدن به اقدامات تحریک‌آمیز در منطقه هشدار داده و گفته است که این کشور آماده است با حملات اتومی پاسخ دهد.

اشتراک گذاري با دوستان :