هزاران طالب در تلاش دریافت پناهنده‌گی آلمان

بر اساس گزارش مجله آلمانی اشپیگل در پی آغاز بحران مهاجرت در آغاز سال ۲۰۱۵، احتمالا چندین هزار جنگجوی طالب به آلمان رفته‌اند. در مورد شمار این افراد تحقیقات جریان دارد.
به نقل از دویچه‌وله، مجله اشپیگل آلمان در شماره تازه‌اش، بر اساس معلومات «اداره آلمان فدرال در امور مهاجرت و پناهنده‌گی» گزارش می‌دهد که هزاران جنگجوی طالب به آلمان رفته‌اند.
اشپیگل نوشته است که سارنوال کل آلمان تا هنوز در مورد بیش از ۷۰ نفر در این ارتباط تحقیق می‌کند. شش مرد از آن‌ها در حبس تحقیقی به سر می‌برند.
در روزهای آینده قرار است در شهر برلین و کوبلنز، نخستین بازجویی‌ها در مورد پناهجویان افغان که متهم به عضویت در گروه طالبان هستند، آغاز شود.
بر اساس گزارش مجله اشپیگل، در مورد چند هزار مهاجر افغان این ظن وجود دارد که اعضای پیشین گروه طالبان باشند.
این مهاجرین خودشان در جریان مصاحبه و بررسی تقاضاهای پناهندگی شان چنین اظهاراتی کرده‌اند. هنوز روشن نیست که آیا اظهارات آن‌ها واقعیت دارد یا نه.
بعضی از پناهجویان افغان احتمالا با چنین اظهاراتی انتظار دارند که درخواست پناهنده‌گی شان قبول شود، دورنمای بهتری برای ماندن در آلمان داشته باشند و به همین دلیل خودشان را جنگجویان سابق گروه طالبان می‌خوانند.
در حالی که تحقیقات روی اعضای احتمالی گروه داعش جریان دارد، مسوولین اداره‌های تحقیقاتی حالا روی بازجویی و بررسی‌های متعدد در ارتباط با تروریسم علیه جنگجویان احتمالی طالبان حساب می‌کنند که به این شمار افزوده می‌شود.
پیش از این سارنوال آلمان در ارتباط با چنین مواردی هشدار داده و از فشار کاری ناشی از افزایش موارد تحقیق علیه اسلام‌گرایان شکایت کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :