جلوگیری از انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در کندز

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده که نیروهای پولیس ملی از انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در ولایت کندز جلوگیری کرده‌اند.
به گفته این وزارت، در این موتر که ۲۲۰ کیلوگرام مواد انفجاری توسط طالبان جابه‌جا شده بود، در مربوطات حوزه سوم شهر کندز از انفجار آن جلوگیری شده است. وزارت امور داخله تاکید کرده که گروه طالبان قصد داشت با استفاده از این موتر بمب‌گذاری شده شکست‌های سنگین اخیر خود را جبران کند.
در همین‌ حال، وزارت دفاع می‌گوید که در نتیجه عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی در ولایات مختلف کشور، پانزده تن از «تروریستان» به قتل رسیده‌اند. به گفته این وزارت، این عملیات که به منظور سرکوب «تروریستان» در ولایت‌های ناامن راه‌اندازی شده بود، هفت «تروریست» دیگر زخمی شده‌اند.
وزارت دفاع می‌افزاید که در میان «تروریستان» کشته‌شدگان شش تن از اعضای گروه داعش و پنج تن از اعضای شبکه حقانی نیز شامل‌اند. این وزارت تاکید کرده که شش عضو گروه داعش در ولسوالی‌های اچین و بتی‌کوت ولایت ننگرهار و پنج عضو شبکه حقانی در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا به قتل رسیده‌اند. هم‌چنین چهار طالب نیز در عملیاتی در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا به قتل رسیده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :