انفجار در زابل جان ۲۱ جنگجوی داخلی و خارجی را گرفت

مسوولان محلی در ولایت زابل، می‌گوید که در انفجار ماینی در ولسوالی ارغنداب این ولایت، ۲۱ «دهشت‌افگن داخلی و خارجی» به قتل رسیده‌اند.
این رویداد در ساحه خوار زنگی ولسوالی ارغنداب در یک سرای که به عنوان مرکز آموزش تروریستان کار گرفته می‌شد، به وقوع پیوسته است.
به گفته مقامات محلی ولایت زابل، خوار زنگی ساحه‌ای کوهستانی دورافتاده و نزدیک به ولسوالی خاک افغان است که تحت کنترول دولت قرار ندارد.
سمونوال غلام‌جیلانی فراهی آمر امنیت زابل به صدای امریکا گفته که جنگجویان خارجی زمانی که به جنگجویان محلی ساخت ماین را آموزش می‌دادند، انفجار به قوع پیوسته است.
آقای جیلانی افزود، بر اساس اطلاعات اولی، در این انفجار «۲۱ شورشی» کشته شدند که جنگجویان افغان و خارجی شامل اند، اما او تاکید کرد که ممکن شمار کشته‌ها و زخمیان این انفجار بیشتر باشد.
اسدالله کاکر معاون شورای ولایتی زابل نیز این رویداد را در صحبت با صدای امریکا تایید کرد ولی گفت که از چگونگی این انفجار دقیق معلومات ندارد.
او افزود که جنگجویان خارجی برای پرهیز از تقابل با طالبان افغان، هویت خود را مخفی نگهداشته و در برخی مواقع خود را جنگجویان القاعده معرفی کرده‌اند.
عطاالله یک باشنده محل به صدای امریکا گفته مردم محل نیز در جایی که رویداد به وقوع پیوسته، رفته نمی‌توانند و نمی‌دانند که این انفجار چگونه رخ داده است.
ارغنداب یکی از ولسوالی‌های ناامن ولایت زابل است که علاوه بر حضور طالبان، جنگجویان خارجی نیز در آن ولسوالی حضور گسترده دارند.

اشتراک گذاري با دوستان :