رییس‌جمهور با اهدای مدال، شماری از مقام‌های امنیتی را تقدیر کرد

٨صبح، کابل: اشرف غنی رییس‌جمهور کشور، به منظور قدردانی از «کارکردهای ارزنده» محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی، جنرال قدم‌شاه شهیم رییس ستاد ارتش، عبدالرحمان رحمان معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله و عبدالمتین بیک، معاون ولایتی اداره امنیت ملی، ستایش کرده و به هرکدام از این مقام‌ها طی مراسمی، مدال‌های عالی دولتی داد.
اشرف غنی با اهدای مدال عالی دولتی وزیر محمداکبرخان به محمدحنیف اتمر،‌ خدمات مشاور امنیت ملی را «ارزنده و صادقانه» توصیف کرده می‌گوید که او در زمینه هماهنگی بیشتر میان نیروهای امنیتی و جلب همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور تقویت و تجهیز این نیروها، مبارزه با تروریسم و تامین صلح، تلاش‌های زیادی انجام داده است.
اشرف ‌غنی معتقد است که آقای اتمر در طول کارش در نهادهای مختلف دولتی با «صداقت کامل» کار کرده و «دیدگاه واضح افغانستان‌شمول را در ابعاد امنیت ملی در مناسبات بین‌المللی و منطقه‌‌ای» در نظر گرفته است.
هم‌چنین اشرف ‌غنی در این مراسم به سه مقام دیگر امنیتی مدال‌های دولتی شجاعت داده است. آقای غنی می‌افزاید که خدمات این مقام‌ها در زمینه تامین امنیت، ثبات و مبارزه با تروریسم «ارزنده» بوده است.
رییس‌جمهور غنی می‌گوید که نیروهای امنیتی سال دشواری را که قربانی‌های زیادی می‌طلبید، سپری کردند. او خطاب به نیروهای امنیتی افزود: «تشکر از شما که با تلاش‌های دوام‌دارتان توانستید که از حاکمیت، استقلال [کشور] و مردم افغانستان دفاع کنید، امنیت و آرامش مردم، مدیون قربانی فرزندان راستین این خاک می‌باشد.»
اشرف غنی از این مقام‌ها به عنوان «فرزندان راستین و واقعی وطن» یاد کرد و گفت که آنان ثابت کرده‌اند که در راه حق در حرکت‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :