چهارمین جشنواره فلم بین‌المللی زنان_هرات در کابل برگزار شد

۸صبح٬ کابل: جشنواره بین‌المللی فلم زنان_هرات برای چهارمین مرتبه با رقابت ۵۰ فلم از کشورهای مختلف در پایتخت افغانستان، کابل برگزار شد. در این فیستیوال، ۵۰ فلم از کشورهای مختلف جهان با موضوع(زن افغانستان) با هم رقابت می‌کنند.

زهره یوسف، مشاور فرهنگی بانوی اول، به نمایندگی از رولا غنی به ایراد سخن پرداخته و بیان کرد:« جای افتخار است که زنان افغانستان توانسته‌اند این دستاورد را در وضعیت کنونی کشور داشته باشند. باید این دستاورد بزرگ زنان را در صنعت فلم‌سازی به زنان افغانستان مبارک‌باد بگویم و آرزوی موفقیت‌های مزیدشان را دارم.»

نبیله مصلح، معین وزارت امور زنان نیز گفت: «نقش بارز زنان در صنعت فلم‌سازی مردسالاری در این صنعت را در افغانستان زیر سوال می‌برد و نشان‌گر توان‌مندی زنان در این صنعت است. اما متاسفانه تا حال در سینماهای افغانستان، زن همان موجود مورد ترحم جلوه داده شده است یا از جلوه‌ی بدن‌شان در نشان‌دادن شهوت مردان استفاده شده و استعدادهای نهفته و توانایی‌های زنان نشان داده نشده، که (خوشبختانه) نقش خانم رویا سادات و پیش‌گامی‌شان در این صنعت توان‌مندی و سهم زنان را به جلوه در می‌آورد، صدای گام‌های این جشنواره نویدی ست برای زنانی که صبح تا شام پشت کارگاه‌های قالین‌بافی در روستاهای کشورمان قهرمان گونه می‌رزمند.»

اشتراک گذاري با دوستان :