حمایت رییس‌جمهور آلمان از طرح امنیتی جدید

رییس‌جمهور آلمان اعلام کرد که از اقدامات امنیتی جدیدی که اوایل این هفته در این کشور مطرح شده‌اند، حمایت می‌کند. وی هم‌زمان از سیاست صدراعظم این کشور در قبال پناهجویان نیز حمایت کرده است.
یواخیم گاوک، رییس‌جمهور آلمان در یک مصاحبه تلویزیونی گفته که از بسته اقدامات امنیتی پیشنهادی توماس دیمیزیر، وزیر داخله این کشور پشتیبانی می‌کند.
به گزارش دویچه‌وله، وی در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «زد. دی. اف» آلمان گفت که همانند وزیر داخله در برابر بحث قوانین منع زنان مسلمان از پوشاندن چهره، منع برقع و لغو شهروندی دوگانه به خاطر جلوگیری از جرایم تروریستی قرار دارد.
گاوک افزود که آلمان باید تهدیدات امنیتی مختلفی را ارزیابی کند و بسنجد که آیا آنها می توانند توجیهی برای محدودیت آزادی شهروندان باشند یا خیر.
توماس دیمیزیر، وزیر داخله آلمان روز پنج‌شنبه بسته امنیتی جدیدی را در واکنش به رشته‌ای از حملات خشونت‌بار و تهدیدات امنیتی ممکن از سوی مهاجران پیشکش کرد.
در حمله با تبر در یک قطار در شهر وورتسبورگ در ایالت بایرن در ۱۸ جولای که مسوولیتش را داعش به عهده گرفت، چند مسافر زخمی شدند.
کم‌تر از یک هفته بعد در حمله‌ای دیگر، مردی مواد منفجره را در نزدیکی یک جشنواره موسیقی در شهر آنسبخ در بایرن منفجر کرد. این مرد خودش را کشت و چندین تن را زخمی کرد. در آن زمان مقامات گفتند «به احتمال زیاد» در پی این حمله یک انگیزه اسلام‌گرایانه وجود داشت.
با وجود شماری از مشکلات در آلمان، یواخیم گاوک رییس جمهور این کشور گفت که آلمان هنوز هم یک کشور قوی است. او می‌گوید: «کشور ما مانند یک کشتی در حال غرق شدن در میان یک طوفان قدرتمند نیست.» وی اضافه کرد: «فقط تندبادهایی هستند که این کشتی را تکان می‌دهند.»
وی هم‌چنان گفت این تندبادها جامعه را گیج ساخته و به برخی‌ها احساس ناامنی داده است. با این هم رییس جمهور آلمان تاکید کرد که از این اصطلاح معمول صدراعظم آلمان حمایت می‌کند که گفت: «ما می‌توانیم این کار را انجام بدهیم.» انگلا مرکل این جمله را بارها در توضیح توانایی آلمان برای رسیدگی به بحران مهاجرت بیان کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :