حمله با چاقو در مرکز لندن یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشت

در حمله با چاقو در مرکز لندن یک زن کشته و دست‌کم شش نفر زخمی شدند. پولیس لندن می‌گوید فرد مهاجم یک نارویژی سومالی تبار بود و این حادثه نشانه‌ای از حمله تروریستی بودن ندارد. پولیس می‌گوید زن کشته شده، امریکایی بود.
پولیس لندن با تایید این خبر اعلام کرد حدود ساعت ۱۰:۳۰ چهارشنبه شب، یک مرد با یک چاقو به سمت مردم در میدان راسل در نزدیکی موزیم بریتانیا حمله کرد.
پولیس اعلام کرد یکی از قربانیان این حمله زنی بود که ساعتی بعد به‌خاطر شدت جراحت درگذشت. پولیس با تایید زخمی شدن پنج نفر، اطلاعات بیشتری نداد.
هنوز انگیزه مهاجم مشخص نیست. تنها ساعتی بعد از این حادثه، پولیس لندن «احتمال تروریستی» بودن این حمله را رد نکرد. تنها اعلام شد که در ارتباط با این حمله، یک پسر ۱۹ ساله بازداشت شده است.
تنها ساعتی قبل از این اتفاق، مقام‌های رسمی لندن اعلام کرده بودند عملیات جدیدی با حضور ۶۰۰ مامور اضافه برای محافظت بیشتر از شهر لندن آغاز شده است.
هرچند وضعیت امنیتی شهر لندن تغییری نکرده است اما صادق خان شهردار لندن پیشتر گفته بود سختگیری امنیتی بعد از حملات مرگبار اخیر در اروپا ادامه می‌یابد و ما برای اتفاقات پیش‌بینی نشده آماده هستیم. آقای خان گفته بود هرچند مردم امکان دارد ماموران بیشتری ببینند اما دلیلی برای اضطراب وجود ندارد. مایک هال یک خبرنگار محلی در لندن چهارشنبه شب نوشت واحد مبارزه با تروریسم شهر لندن برای تحقیق به محل حادثه آمده است. در هفته‌های اخیر حوادث تروریستی در فرانسه و بلژیک رخ داده و هم‌چنین چند حمله با چاقو و تیراندازی در آلمان رخ داده است.

اشتراک گذاري با دوستان :