در سالنگ یک تونل جدید ساخته می‌شود

۸صبح، کابل: وزارت فواید عامه اعلام کرده که بحث‌های مقدماتی در مورد ساخت یک تونل جدید در سالنگ را با مسوولان بانک انکشاف آسیایی آغاز کرده است.
این وزارت می‌افزاید براساس طرحی که تازه ارایه شده است،‌ قرار است یک تونل جدید برای کاهش ازدحام ترافیکی در سالنگ ساخته شود. وزارت فواید عامه در اعلامیه‌ای می‌گوید که برای اجرای این طرح نخست یک کمپنی متخصص بین‌المللی به کار گرفته می‌شود تا تمام گزینه‌های مسیر احداث تونل جدید را بررسی و سپس بهترین گزینه را برای ساخت این تونل ارایه کند. به گفته این وزارت،‌ پس از نهایی شدن مسیر احداث و طرح و دیزاین تونل جدید،‌ این پروژه به داوطلبی گذاشته خواهد شد.
وزارت فواید عامه در اعلامیه خود می‌افزاید که جلسه مقدماتی این پروژه امروز پنجشنبه، با حضور محمود بلیغ و شمار دیگری از مقام‌های مسوول و اعضای هیات بانک انکشاف آسیایی در کابل برگزار شد. آقای بلیغ در این جلسه گفته است که تونل فعلی جوابگوی نیازمندی‌های امروزی نیست. وزیر فواید عامه ابراز امیدواری کرده که کار ساخت تونل جدید در سالنگ به زودی آغاز شود.
سالنگ از مهم‌ترین شاهراه‌های کشور به شمار می‌رود. از این مسیر ولایات شمالی با مرکز و دیگر ولایت‌های افغانستان وصل می‌شوند.

اشتراک گذاري با دوستان :