رییس اجرایی به هند رفت

۸صبح، کابل: داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان، در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور شرکت در کنفرانس ضد تروریزم به هند رفته است.
دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی با اعلام این خبر می‌گوید که آقای عبدالله در این کنفرانس که در شهر جیپور هند برگزار می‌شود، به نمایندگی از دولت افغانستان سخنرانی می‌‌کند. این اداره می‌افزاید که قرار است آقای عبدالله از شرکت‌کنندگان این کنفرانس بخواهد تا در مبارزه با تروریزم همکاری‌های جدی داشته باشند.
عبدالله عبدالله در سفر چهار روزه خود به هند، با نارندرا مودی نخست وزیر، سوشما سوراج وزیر امور خارجه، اجیت دووال مشاور امنیت ملی هند نیز دیدار و گفتگو می‌کند.
رییس اجرایی در دیدار با مقام‌های دولت هند در باره روابط دوجانبه افغانستان و هند در بخش‌های سیاسی و اقتصادی گفتگو خواهد کرد. در سفر رییس اجرایی به هند، تفاهم‌نامه‌ای نیز به منظور رفع ویزای سیاسی میان دو کشور نیز به امضا خواهد رسید. این تفاهم‌نامه قرار است میان مسوولان اتاق‌های تجارت افغانستان و هند امضا شود.
دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی می‌افزاید که آقای عبدالله در یک نشست مشترک با مسوولان اتاق‌های تجارت افغانستان و هند و هم‌چنین مقام‌های آن کشور در مورد چگونگی استفاده افغانستان از بندر چابهار نیز صحبت خواهد کرد.
عبدالله عبدالله را در این سفر همایون رسا وزیر تجارت، اعضای اتاق تجارت و شماری از بازرگانان کشور همراهی می‌کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :