کوریای شمالی: امریکا و حامیانش منطقه را به سوی جنگ سوق می‌دهند

به دنبال تنش‌های لفظی بین کوریای شمالی و کوریای جنوبی، پیونگ یانگ روز شنبه، ویدیوی را منتشر کرد که هدف آن مقابله با تبلیغات سیاسی سیول می‌باشد. این ویدیو پرتاب آزمایشی موشک بالستیک از یک زیردریایی و رهبر کوریای شمالی را نشان می دهد که در حال مشاهده این آزمایش است. کوریای شمالی ادعا می کند که این آزمایش به تازگی انجام شده اما کوریای جنوبی با مونتاژ خواندن ویدیوی مذکور می‌گوید تصاویر این آزمایش جدید نیست و مربوط به سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ است.
کیم کی نام٬ دبیر کمیته مرکزی حزب کارگران کوریای شمالی با انتقاد از سیول به دلیل فعالیت دوباره بلندگوهای تبلیغاتی علیه کوریای شمالی در مرز گفت: «امریکا و حامیانش اوضاع منطقه را به سوی جنگ سوق می‌دهند. حسادت آن‌ها نسبت به آزمایش موفقیت‌آمیز بمب هایدروجنی موجب شده تا پخش تبلیغات سیاسی از طریق بلندگوها از سرگرفته شود.»
همزمان سربازان کهنه کوریای جنوبی با تجمع در سیول خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه همسایه شمالی شدند.
تنش اخیر در شبه جزیره کوریا پس از آن بالا گرفت که کوریای جنوبی بلندگوهای تبلیغاتی مستقر در مرز کوریای شمالی را بار دیگر به کار انداخت. این اقدام سیول پس از آن صورت گرفت که پیونگ یانگ روز چهارشنبه از آزمایش موفقیت‌آمیز بمب هایدروجنی خبر داده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :