منابع مالی حقانی «اختطاف» است

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده که منابع مالی شبکه تروریستی حقانی از پول‌های اختطاف تمویل می‌شوند.
دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی با اعلام این خبر، از اختطاف یک نفر در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا توسط افراد شبکه تروریستی حقانی یاد کرده می‌گوید که اعضای این شبکه در بدل رهایی فرد ربوده شده مبلغ پنج‌صد هزار دالر درخواست کرده‌اند. در ارتباط به این قضیه یک تن از اعضای شبکه تروریستی حقانی توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شده‌ است.
دفتر مطبوعاتی امنیت ملی می‌افزاید که فرماندهان شبکه تروریستی حقانی به منظور تمویل مالی این گروه دست به اختطاف افراد زده و می‌خواهند از این طریق پول‌های بدست آورده را در فعالیت‌های تروریستی به مصرف برسانند.
همچنین این اداره از کشف یک مخفی‌گاه بزرگ سلاح و مهمات مربوط به شبکه تروریستی حقانی در ولایت لوگر خبر داده است. دفتر مطبوعاتی امنیت ملی می‌گوید از این مخفی‌گاه یک میل دهشکه، دو میل کلاشینکوف، هشت حلقه ماین خودساخت، ده فیر ماین هاوان، ده فیر مرمی توپ هشتاد و دو ملی‌متری، پانزده کیلوگرام مواد انفجاری، یک عراده موترسایکل مملو از مواد انفجاری، یک عراده موتر کاماز، یک عراده موتر دادسن و هزاران فیر مرمی سلاح‌های مختلف‌النوع و مقداری تجهیزات نظامی بدست آمده است. سه تروریست نیز در ارتباط به همین قضیه بازداشت شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :