کودکی که قرار بود انتحاری تربیه شود، از چنگ طالبان فرار کرد

۸صبح، کابل: یک کودک دوازده ساله که توسط طالبان از خانواده‌اش خریداری شده و قرار بود انتحار کند، از چنگ طالبان فرار کرده و خود را به پولیس تسلیم کرده است.
وزارت امور داخله در اعلامیه‌ای می‌گوید این کودک که ذکریا نام دارد، در روستای «قلین بلاق» ولسوالی قیصار ولایت فاریاب از چنگ طالبان موفق به فرار شده است.
به نقل از وزارت امور داخله، این کودک به پولیس گفته که افراد طالبان او را از خانواده‌اش در بدل هفت‌صد هزار افغانی خریداری کرده و از چندی به این طرف با شش کودک دیگر تحت آموزش‌های تروریستی قرار داشت. ذکریا به پولیس گفته که شش کودک دیگر نیز توسط طالبان از خانواده‌های شان خریداری شده و برای انجام حملات تروریستی و انتحاری تحت آموزش قرار داشتند.
ذکریا افزوده که او در نزد ملا قیوم یکی از فرماندهان طالبان نگهداری می‌شد.
در اعلامیه وزارت امور داخله آمده است: «ذکریا در اظهاراتش همچنان افزوده که هراس افگنان طالب از وی و دیگرکودکان تحت آموزش می‌خواستند تا بالای نیروهای امنیتی و اراکین دولتی در این ولسوالی حمله انتخاری انجام دهند که او با این خواست هراس افگنان مخالف بوده و همین که فرصتی برایش دست داده از نزد آنان فرار کرده و در منطقه چهارشنبه بازار مربوط ولسوالی قیصار به نیروهای پولیس پیوسته است.»
سو استفاده گروه‌های تروریستی به ویژه طالبان از کودکان امر جدید نیست و پیش از این نیز بارها گزارش‌هایی در مورد سو استفاده کودکان توسط طالبان، به نشر رسیده است.

اشتراک گذاري با دوستان :