یک انتحارکننده در کابل بازداشت شد

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی یک انتحارکننده را که می‌خواست با استفاده از یک بیک مملو از مواد انفجاری حوزه امنیتی هشتم پولیس را در شهر کابل هدف قرار دهد، بازداشت کرده‌اند.
دفتر مطبوعاتی امنیت ملی می‌گوید فرد بازداشت شده که محمود نام دارد، اعتراف کرده که تعلیمات انتحاری را در مدرسه فیض‌المدارس شمشتو پیشاور فرا‌گرفته و از سوی شبکه تروریستی حقانی به منظور انجام حمله انتحاری به کابل فرستاده شده بود.
این انتحارکننده در حالی بازداشت شده است که شام دوشنبه چهار مهاجم انتحاری دیگر وارد منزل محمدنعیم بلوچ والی پیشین ولایت هلمند شده و نزدیک به ده ساعت با نیروهای امنیتی در کابل درگیر شدند.
مقام‌های امنیتی گفته‌اند که این انتحارکنندگان ساعت هشت شام دوشنبه ابتدا یک موتر مملو از مواد انفجاری را انفجار داده و سپس وارد منزل آقای بلوچ در نزدیکی سفارت روسیه در سرک دارالامان شده‌اند. این مهاجمان پس از وارد شدن به این منزل مسکونی با نیروهای امنیتی درگیر شدند. این درگیری ساعت شش بامداد روزسه‌شنبه با کشته شدن مهاجمان پایان یافت.
محمدنعیم بلوچ گفته که قبل از حمله منزلش را ترک بود. در این درگیری هفت از تن نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند و به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

اشتراک گذاري با دوستان :