مقتدی صدر گروگان‌گیری کارگران ترک در بغداد را محکوم کرد

مقتدی صدر رهبر گروه شیعه صدر عراق، یکشنبه ۲۳ سنبله در پیامی، ربودن ۱۸ کارگر ترک در بغداد را که هفته گذشته روی داد محکوم و تاکید کرد که آماده است با دولت برای آزادی آن‌ها همکاری کند.
این کارگران در یک پروژه ساختمان‌سازی در شهرک صدر عراق کار می‌کردند که توسط افراد مسلح نقاب پوش، ربوده شدند. مقتدی صدر نفوذ زیادی میان ده‌ها هزار تن از پیروانش دارد. شبه‌نظامیان تحت امر او زمانی مناطق وسیعی از بغداد پایتخت عراق را به کنترل خود در آورده بودند. آن‌ها هم‌چنین در دفاع از بغداد در برابر شبه‌نظامیان گروه موسوم به (داعش) مشارکت می‌کنند.
در یک سال گذشته و در نتیجه مشارکت در جنگ علیه گروه داعش ، گروه‌های شبه‌نظامی شیعه از قدرت و نفوذ بیشتری برخوردار شدند. البته در بغداد گروه‌های تبه‌کار مختلفی وجود دارند که مسلح شده‌اند و اقدام به قتل، آدم‌ربایی و باج خواهی می‌کنند. صدر در پیامی خطاب به پیروان خود که در سایت‌های مختلف محلی عراق منتشر شد، گفته است: «هر انگیزه سیاسی و مالی یا تنشی پشت سر این آدم‌ربایی است و ربایندگان از هر طرفی باشند، به نام خودم و تمام دوست داران صلح و اسلام می‌خواهم این گروگان‌ها آزاد شوند.»

اشتراک گذاري با دوستان :