پول بگیرید معتاد شوید

- تهمورس

براساس آخرین گزارشی که به دست دگه چی گپاست رسیده، در عرصه مواد مخدر در افغانستان در طول این چهارده سال هفت میلیارد دالر مصرف شده است. البته ما این مقدار پول زیاد را از دل خود نگفتیم. موسسه سیگار (‌چی نام با مسمایی‌) این را از معده‌اش پرانده. البته سیگار از دست‌آورد‌های این هفت میلیارد دالر زیاد خبر ندارد. ولی ما به خوبی داریم و آن را با شما شریک می‌کنیم. در این شراکت لطفا تقاضای سهم نکنید.
اولین دست‌آورد هفت میلیارد دالر این بوده که تعداد معتادان افغانستان که پیش از هفت میلیارد دالر یک میلیون نفر بود، خوشبختانه بعد از هفت میلیارد دالر به سه میلیون نفر ارتقا پیدا کرده. معلوم می‌شود در این عرصه کمک‌های جامعه جهانی به خوبی نقش فعال و تعیین‌کننده داشته است.
دومین دست‌آورد در این عرصه این است که پس از ازدیاد تعداد معتادان و اسکان آنان در زیر پل‌ها مبارزه با زیر پل‌ها شروع شد و از این هفت میلیارد دالر برای مبارزه استفاده شد. خوشبختانه با مصرف از این هفت میلیارد دالر دولت توانست معتادان را از زیر پل به روی پل بیاورد و قرار است با مصرف همین مقدار پول دیگر از روی پل به داخل پارک‌ها انتقال داده شوند.
از دست‌آوردهای دیگر هفت میلیارد دالر مصرف برای مواد مخدر رشد کیفی معتادان است. حالا دیگر معتادان محترم مانند گذشته از چرس و تریاک استفاده نمی‌کنند. بلکه با استفاده از این هفت میلیارد، رشد و انکشاف یافته و به مورفین و کوکایین و هرویین و کریستال و اشک و چیز‌های پیش رفته دیگر تبدیل شده است.
جامعه معتادان با تشکر از اختصاص مبلغ هفت میلیارد دالر برای معتادان مواد مخدر میگویند، جامعه جهانی باید کمک‌های خود را در این عرصه افزایش بدهد. زیرا ظرفیت‌ها و استعداد‌ها برای معتاد شدن در افغانستان فوق‌العاده بالا است و در صورت اختصاص هزینه در این عرصه آنان می‌توانند کل جامعه افغانی را معتاد ساخته و یک فضای فوق‌العاده معتادیت را در افغانستان ایجاد کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :