گفتگوی ویدیویی رهبران حکومت وحدت ملی با رییس جمهور امریکا

۸صبح، کابل: اشرف‌غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، با باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده امریکا گفتگو کرده‌اند.
این گفتگو که از طریق ویدیو کنفرانس انجام شده، در آن رییس جمهور امریکا از پیشرفت‌ تلاش‌های صلح در افغانستان و همچنین از تلاش رهبران حکومت وحدت ملی برای احیای اقتصاد کشور و مبارزه با فساد اداری استقبال کرده است.
براساس اعلامیه‌ای که توسط دفتر ریاست جمهوری منتشر شده، آقای اوباما با مثبت توصیف کردن تلاش‌های صلح در افغانستان، می‌گوید که او از این تلاش‌ها حمایت می‌کند.
در همین‌حال، رهبران حکومت وحدت ملی از این‌که ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا افغانستان را در محور توجه خود قرار داده، از آقای اوباما ابراز قدردانی کردند.
اشرف‌غنی رییس جمهور افغانستان، با ابراز قدردانی از حمایت ایالات متحده امریکا برای تقویت نیروهای امنیتی کشور، خواستار یافتن راه‌های دیگری برای حمایت‌های بیشتر ایالات متحده امریکا از افغانستان شده است.
رییس جمهور غنی به همتای امریکایی گفته که دولت افغانستان به موثریت در کاربرد کمک‌های جهان متعهد است. او در مورد اصلاحات در نظام بانکداری، تدارکات، و روند استخدام به آقای اوباما معلومات داده می‌گوید که این اقدامات سبب افزایش عواید و تقویت اصول و ضوابط در نظام می‌گردد.
در گفتگوی ویدیویی رهبران حکومت وحدت ملی با رییس جمهور امریکا، شماری از مقام‌های ارشد دو کشور نیز حضور داشتند.

اشتراک گذاري با دوستان :