شکست اردوغان را قبول نداریم

- دای چوپانی

جنبش اردوغان‌خواهان افغانستان، انتخابات اخیر در ترکیه را توطیه بزرگ غرب در برابر ملت ترکیه دانسته و نتیجه آن را مردود می‌داند. جنبش اردوغان‌خواهان افغانستان متشکل از احزاب مختلف سیاسی مانند داعش (شاخه خراسان)، تحریک طالبان، شاخه نظامی القاعده، عده‌ای از دانشجویان دانشگاه کابل و جلال‌آباد، جمعیت اصلاح، حزب‌التحریر و نهاد جوانان مسلمان (نجم)، تشکیل شده است. جنبش در بخشی از اعلامیه خود آورده است:
«در انتخابات اخیر، یا اردوغان حتما ۸۴ درصد آرای مردم ترکیه را از آن خود کرده و خلیفه جدید ترکیه است، یا انتخابات شرعا مشکل دارد و دموکراسی فحشا را در جهان اسلام ترویج می‌کند. جنبش هیچ وقت اجازه نخواهد داد که مردم ترکیه به فحشا کشانیده شود و آبجو با ۴٫۵ درصد الکل که سه دانه‌اش آدم را خمار می‌کند در کوچه‌های استانبول آزادانه خرید و فروش شود. پس بهتر است که همان اردوغان خلیفه باشد.»
هرچند اردوغان پذیرفته است که در انتخابات اخیر، اکثر کرسی‌های پارلمان ترکیه را از دست داده؛ اما جنبش معتقد است که کرسی‌های پارلمان ترکیه در جای خود است و اردوغان هر وقت بخواهد، جنبش کرسی‌ها را برایش پس می‌گیرد. جنبش در اعلامیه‌اش می‌نویسد:
«اردوغان کیست؟ اردوغان خودش جاسوس امریکاست که می‌خواهد از طریق قبول کردن شکست، آغاز جهاد در ترکیه را به تعویق بیندازد. اردوغان باید بداند که تنها نیست و از هیچ کسی نترسد. ما با تمام نیرو! از ایشان حمایت می‌کنیم و هر وقت خواسته باشد، سی‌هزار نیروی مجاهد را برای محافظت از شخص او، «حرم سلطان»، «فریحه»، «فرخنده»، «ادا» و «ایلیف» اعزام می‌کنیم تا افرادی چون «کیندال» را از پا درآورد. خلاصه اعضای جنبش اردوغان‌خواهان افغانستان حاضرند بمیرند؛ اما شکست اردوغان را قبول ندارند.»
گفته می‌شود که احزاب شامل در جنبش از هواداران خود خواسته‌اند تا برای حمایت از اردوغان، دانشگاه کابل را برای یک سال ببندند و در یک اقدام جمعی، سفارت ترکیه در کابل را به آتش بکشند.

اشتراک گذاري با دوستان :