شفاخانه حوزوی کندز پس از بازسازی افتتاح شد

۸صبح، کابل: شفاخانه حوزوی کندز که به کمک مالی دولت آلمان بازسازی و تجهیز شده است، دو باره مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
براساس اعلامیه‌ای که توسط اداره همکاری آلمان منتشر شده، این شفاخانه پس از بازسازی و تجهیز، روز شنبه، ۲۹ حمل، با حضور عبدالبصیر سرور معین وزارت صحت عامه و اندریاس گلوسنر مشاور سیاسی سفارت آلمان در کابل، به بهره‌داری سپرده شد.
در این اعلامیه آمده است که شفاخانه حوزوی کندز پس از بازسازی با سهولت‌ها و بخش‌های تازه‌ای به بهرده برداری رسیده است. در این اعلامیه از شفاخانه حوزوی کندز به عنوان یک مرکز صحی «مدرن» نام برده شده که می‌تواند تمامی بیماران کندز و ولایت‌های همجوار را تحت پوشش خدمات صحی خود قرار دهد.
برای بازسازی و ایجاد سهولت‌های بیشتر صحی در شفاخانه حوزوی کندز، مبلغ ۶٫۷۵ میلیون یورو برای تهیه امکانات تازه و اعمار بخش‌های جدید از جمله بخش بیماری‌های عفونی، بخش عاجل، بخش تشخیص و درمان دارای چهار اتاق عملیات جراحی و هم‌چنین یک واحد رسیدگی به بیماری‌های روانی به مصرف رسیده است. تعمیر اصلی این شفاخانه نیز بازسازی و نوسازی شده است. این شفاخانه دارای ۳۳۱ بستر است.
داکتر عبدالبصیر سرور معین وزارت صحت عامه در مراسم بهره‌برداری این شفاخانه گفته است: «مردم آلمان به خوبی می‌دانند که شفاخانه بخش مهمی از زیربنا را در یک جامعه تشکیل می‌دهد. شهروندانی که در ولایت کندز زندگی می‌کنند، مانند تمام مردمان این سرزمین، شایسته دریافت خدمات صحی عالی در یک شفاخانه مدرن هستند. این تعمیر جدید به مدیران شفاخانه تمام امکاناتی که برای ارایه خدمات صحی عاجل و باکیفیت لازم است را فراهم می‌کند. راه‌اندازی این شفاخانه جدید و مجهز، گامی مهم در راستای اعتمادسازی میان مردم و دولت نیز هست.»
آندریاس گلوسنر مشاور سیاسی سفارت آلمان در کابل، از شفاخانه حوزوی کندز به عنوان یک نقطه درخشان در کارنامه فعالیت‌های همکاری افغان – آلمان یاد کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :