انترفاکس اظهارات حنیف اتمر را نادرست نشر کرده است

۸صبح، کابل: ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه ای گفته است که خبرگزاری روسی انترفاکس، سخنان حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان را به صورت نادرست نشر کرده است.  
انترفاکس از قول حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان که اخیرا به مسکو سفر کرد، نوشته است: «از تروریسم به حیث ابزار سیاست دولتی استفاده صورت می گیرد و تا زمانی محو شده نمی تواند که ایالات متحده از تروریستان حمایت می کند.
اما شورای امنیت ملی افغانستان در این اعلامیه گفته است که آقای اتمر هیچ گاهی چنین اظهاراتی نکرده است. در اعلامیه آمده است: «دفتر شورای امنیت ملی افغانستان این گزارش اژانس خبری انترفاکس را به شدت رد می کند. مشاور امنیت ملی رییس جمهوری اسلامی افغانستان هیچگاه چنین اظهاراتی نداشته، نه در جریان چهارمین کنفرانس امنیت بین المللی در مسکو، نه جایی دیگری، نه در ضمن سخنرانی های عامه و نه در مجالس خصوصی.»
در اعلامیه ریاست جمهوری آمده است: «جای تاسف است که این اظهارت واضح به شکل نا درست نقل شدند. افغانستان از قربانی هایی که ایالات متحده در مقابله با تروریسم، در حمایت از بازسازی کشور جنگ زده ما و مبارزه ما علیه دهشت افگنی متحمل شده اند قلبا قدردانی می کند. این قدر دانی در عقد موافقتنامه امنیتی دوجانبه (BSA) بین افغانستان و ایالات متحده امریکا تجسم یافته است»
اعلامیه گفته است که آقای اتمر در چهارمین کنفرانس امنیت بین المللی در مسکو هنگام بر شماری عوامل کلیدی تروریسم در منطقه و جهان به حمایت دوامدار دولت ها از تروریسم به مثابه ابزار سیاست خارجی و امنیت داخلی و جرایم به شمول صنعت مواد مخدر یادآوری کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :