جانشین رهبر گروه داعش در هلمند کشته شد

۸صبح، کابل: حافظ واحدی جانشین رهبر گروه تروریستی داعش در ولایت هلمند، در نتیجه عملیات نیروهای اردوی ملی در ولسوالی سنگین این ولایت کشته شده است.
حافظ واحدی برادرزاده ملا عبدالرووف مشهور به خادم بود. ملا عبدالرووف پیش از حافظ واحدی رهبری گروه تروریستی داعش را در ولایت هلمند به عهده داشت. رهبر پیشین گروه تروریستی در ولایت هلمند، به تاریخ بیستم دلو سال جاری در نتیجه حمله هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی کجکی به قتل رسید.
براساس اعلامیه‌ای که توسط وزارت دفاع منتشر شده، همراه با حافظ واحدی نه تن دیگر از همراهانش نیز به قتل رسیده‌اند.
وزارت دفاع می‌گوید که در عملیات علیه جانشین رهبر گروه تروریستی داعش در ولایت هلمند، مقداری سلاح و مهمات نیز به‌دست نیروهای اردوی ملی افتاده است.
هم‌چنین وزارت دفاع در یک اعلامیه دیگر گفته است که در نتیجه یک حمله هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی سنگین، هفت‌تن از شورشیان مسلح مخالف دولت نیز کشته شده‌اند.
در همین‌حال، وزارت امور داخله نیز اعلام کرده که در نتیجه عملیات‌های مشترک پاکسازی نیروهای امنیتی کشور در جریان یک شبانه روز گذشته، پنجاه و هشت شورشی مسلح کشته شده‌اند.
این وزارت با انتشار اعلامیه‌ای می‌گوید، این عملیات‌ها که در مربوطات ولایت‌های ننگرهار، پروان، تخار، کندز، فاریاب، سرپل، جوزجان، قندهار، زابل، غزنی، پکتیکا، فراه و هلمند به همکاری نیروهای اردوی ملی و امنیت ملی راه‌اندازی شده بود، ‌در آن بیست و سه شورشی زخمی و‍‍ هشت تن دیگرتوسط نیروهای امنیتی کشور بازداشت شدند.
این عملیات‌ها به منظور پاکسازی بعضی از مناطق کشور از وجود شورشیان و تامین امنیت بهتر راه‌اندازی شده بود و بیشترین تلفات به شورشیان در ولایت هلمند وارد گردیده است.
در این عملیات‌ها مقداری جنگ‌افزار سبک و سنگین به‌دست آمده و چندین حلقه ماین نیز توسط نیروهای امنیتی کشور کشف و خنثا شده است.
هم‌چنین نیروهای پولیس ملی۴۵ حلقه ماین را از مربوطات ولایت‌های هرات و فراه کشف و خنثا کرده‌اند.
این ماین‌ها به تازگی از سوی شورشیان به منظور اعمال تخریبی و تروریستی جاسازی شده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :