مذاکرات ایران و امریکا از سر گرفته شد

مذاکرات هسته‌ای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای امریکایی او جان کری روز دوشنبه ۲۵ حوت در لوزان سوییس از سر گرفته شد.
در همین حال، عباس عراقچی ابراز امیدواری کرده است که در این دور از مذاکرات «اختلافات مهم» حل و فصل شود.
به نقل از رادیو فردا و به گزارش خبرگزاری رویترز، قرار بود که مذاکرات جان کری و محمد جواد ظریف روز یکشنبه ۲۴ حوت برگزار شود، اما مقام‌های وزارت امور خارجه امریکا می‌گویند، به دلیل گفتگوی طولانی روز یکشنبه بین هیات ایرانی و امریکایی، مذاکرات وزیران خارجه به روز دوشنبه موکول شده است.
گزارش‌ها حاکی است که نخستین روز این دور از مذاکرات هسته‌ای بین ایران و امریکا در لوزان سوییس، با مذاکرات رییس سازمان انرژی اتومی ایران و وزیر انرژی امریکا به همراه معاونان و هیات‌های کارشناسی و در حدود سه ساعت و نیم برگزار شده است.
در همین حال خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گزارش داده که عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه و از مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، روز یکشنبه گفته‌ است که ایران امیدوار است مهم‌ترین اختلافات بین ایران و امریکا در دور جدید مذاکرات هسته‌ای حل شود.
معاون وزیر خارجه ایران اضافه کرده‌است: «ما هنوز اختلافات جدی با یکدیگر داریم. در این دوره از مذاکرات خواهیم دید که آیا قادر خواهیم بود از عهده این مسایل برآییم یا نه. ما به پیشرفت‌هایی در طول دوره‌های اخیر مذاکرات هسته‌ای دست یافتیم. در این دور از مذاکرات نیز خواهیم دید که آیا می‌توانیم به پیشرفتی دست یابیم یا نه.»
به گزارش رویترز، جان کری نیز روز یکشنبه ابراز امیدواری کرده‌است که طی روزهای آینده می‌توان به توافقی سیاسی موقت دست یافت به شرط آن که ایران بتواند نشان دهد که برنامه هسته‌ای این کشور صلح آمیز است.

اشتراک گذاري با دوستان :