تعداد بیشتری نیروهای امریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند

۸صبح، کابل: یک مقام‌ بلندرتبه امریکایی گفته است که دولت امریکا در مورد سرعت خروج نیروهای خود از افغانستان بازنگری می‌کند.
بر اساس برنامه فعلی بارک اوباما رییس‌جمهور امریکا تمامی نیروهای امریکایی باید تا پایان سال ۲۰۱۶ افغانستان را ترک کنند. این مقام امریکایی که خواسته نامش فاش نشود، گفته است که باراک اوباما رییس جمهور امریکا و محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان گفتگوهای زیادی در مورد موضوعات امنیتی و روند صلح افغانستان داشته‌اند.
رییس جمهور غنی از دولت امریکا خواسته است که در خروج نیروهای خود از افغانستان در دو سال آینده عجله نکند.
این مقام امریکایی گفته است که خواست رییس جمهور غنی «فعالانه» مورد بررسی اداره اوباما قرار دارد.
این مقام امریکایی هم‌چنین گفته است که جنرال جان کمپل، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان هم پیشنهاداتی برای بلندبردن توانایی‌ نیروهای امنیتی افغانستان ارایه کرده است که روی آن نیز بحث جریان دارد.
رسانه‌های غریی هم از احتمال باقی ماندن شمار بیشتری از نیروهای امریکایی در افغانستان تا دو سال دیگر خبر داده‌اند.
بعضی از روزنامه‌های غربی گزارش کرده‌اند که احتمالا شمار زیادی از نزدیک به ۱۰ هزار سرباز امریکایی که فعلا در افغانستان حضور دارند تا سال آینده در این کشور باقی خواهند ماند.
نظر به گزارش‌هایی که در روزنامه‌های غربی آمده است، دولت امریکا هم‌چنین روی باقی ماندن شمار مشخصی از نیروهای ضدتروریسم خود در افغانستان فکر می‌کند.
در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰۰ سرباز امریکایی عملیات‌های ضدتروریستی انجام می‌دهند. فرماندهان نظامی امریکا گفته‌اند که به منظور مهار کردن فعالیت‌های شبکه القاعده و زیر نظر داشتن فعالیت‌های گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) باید شمار مشخصی از نیروهای ضدتروریستی امریکا در افغانستان باقی بمانند.
ولی مقام‌های امریکایی عدد مشخصی را در هیچ موردی تایید نکرده‌اند.
قرار است رهبران دولت وحدت ملی تا چند روز دیگر به امریکا سفر کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :