افزایش انتقادها از سکوت حکومت در قبال گروگان‌ها

۸صبح، کابل: رهبران جهادی و مجلس سنا گروگان‌گیری ۳۱ مسافر در زابل را خلاف ارزش‌های اسلامی خواند. آن را محکوم کردند و از پیامدهای بعدی آن هشدار دادند. در حالی‌که ۲۰ روز از این گروگان‌گیری می‌گذرد هنوز هیچ خبری از گروگان‌ها نیست.
حکومت هیچ پاسخی به مردم و خانواده‌های گروگان‌ها نداده و در این مورد سکوت اختیار کرده است. رییس‌جمهور غنی به این سکوت را «سکوت استراتژیک» عنوان داده و گفته است که حکومت از هرتلاشی در این زمینه استفاده می‌کند.
در حالی که هنوز از سرنوشت این ۳۱‌تن خبری نیست، نقاب‌پوشان مسلح روز گذشته ۱۰ تن از مسافران را در مسیر راه جاغوری – غزنی از موترها پایین کردند و پس از پرس و‌جو ۹ تن را آزاد و یک تن از آن‌ها را با خود بردند.
عبدرب‌الرسول سیاف از رهبران مجاهدین روز گذشته در مراسمی که به مناسبت یادبود از سالروز قیام ۲۴ حوت در هرات برگزار شده بود گفت کسانی که ترور و اختطاف می‌کنند و دست به آدم‌ربایی می‌زنند، عمل‌شان خلاف اسلام است.
از سوی دیگر مجلس سنا نیز از حکومت خواسته تا برای رهایی مسافران گروگان‌گرفته اقدامات جدی‌ای را روی دست گیرد. محمد‌علم ایزدیار معاون مجلس سنا در جلسه عمومی روز گذشته گفت در صورتی که حکومت برای آزادی گروگان‌ها غفلت کند، این موضوع پیامدهای ناگواری خواهد داشت.
در همین‌حال خیمه‌هایی در اعتراض به این گروگان‌گیری در مقابل دروازه پارلمان برپا شده است. معترضین گفته‌اند تا زمانی که حکومت به صورت جدی برای این گروگان‌ها اقدام نکند، این خیمه‌ها را بر نخواهند چید.

اشتراک گذاري با دوستان :