جلوگیری از یک حمله انتحاری در کابل

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی یک انتحارکننده را که قصد داشت در یکی از نقاط مزدحم کابل دست به حمله انتحاری بزند، بازداشت کرده‌اند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط دفتر مطبوعاتی امنیت ملی منتشر شده، این انتحارکننده که به شبکه تروریستی حقانی وابسته است، قبل از رسیدن به هدف، با یک تن از سازمان‌دهندگان حملات انتحاری بازداشت شده‌است.
به گفته‌ی امنیت ملی، عبدالرحیم سازمان‌دهنده و انتقال‌دهنده افراد انتحاری اعتراف نموده که به دستور صبرالله زدران یک تن از فرماندهان شبکه تروریستی حقانی فرد انتحاری را به منظور انجام حمله انتحاری به شهر کابل انتقال داده است.jfwojfoewjow
این سازمان‌دهنده حملات انتحاری افزوده که پیش از این نیز افراد انتحاری را به منظور انجام حملات انتحاری به شهر کابل انتقال داده است.
در همین‌حال، وزارت امور داخله اعلام کرده که در نتیجه عملیات‌های مشترک تصفیه‌ای نیروهای امنیتی کشور در جریان یک شبانه روز گذشته، بیست و یک تن از شورشیان مسلح کشته‌ شده‌اند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط وزارت امور داخله منتشر شده، این عملیات‌ها در مربوطات ولایت‌های ننگرهار، بغلان، تخار، کندز، فاریاب، سرپل، جوزجان، قندهار، ارزگان، هرات، فراه، هلمند و نیمروز به همکاری نیروهای اردوی ملی و امنیت ملی راه‌اندازی شده بود که در آن هشت شورشی زخمی و یک تن دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌است.
وزارت داخله می‌افزاید که این عملیات‌ها به منظور پاکسازی بعضی از مناطق کشور از وجود هراس‌افگنان و تامین امنیت بهتر راه‌اندازی شده بود.
در این عملیات‌ها مقداری جنگ‌افزار نیز به‌دست نیروهای امنیتی کشور افتاده است.
هم‌چنین نیروهای پولیس ملی۱۸‌حلقه ماین را از مربوطات ولایت‌های خوست و هلمند کشف و خنثا کرده‌اند.
این ماین‌ها به تازگی از سوی شورشیان به منظور اعمال تخریبی و تروریستی جاسازی شده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :