بازدید شبانه وزیر صحت از شفاخانه‌ها

۸صبح، کابل: داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، شب شنبه بدون اطلاع قبلی و به صورت بی‌خبرانه از شفاخانه‌های خصوصی و دولتی در ناحیه سیزدهم شهر کابل دیدن کرده و خدمات این شفاخانه‌ها را مورد ارزیابی قرار داده است.
براساس اعلامیه‌ای که توسط وزارت صحت عامه منتشر شده، آقای فیروز خدمات صحی این شفاخانه را براساس معیارهای صحی مورد بررسی قرار داده است. به گفته‌ی وزارت صحت عامه، عدم حضور پرسونل کافی، نبود معیارات لازم، عدم رعایت نظافت، مشکلات نوکریوالی، عرضه خدمات بی‌کیفیت و هم‌چنین عدم رسیدگی لازم به مریضان از جمله مواردی بوده که از سوی وزیر صحت عامه در این شفاخانه‌ها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.
وزیرصحت عامه به یکی ازشفاخانه‌های خصوصی که فاقد معیارات عمل می‌کرده است، هشدار داده تا معیارات لازمه را در شفاخانه به اسرع وقت عملی نماید در غیرآن فعالیت آن شفاخانه متوقف خواهد شد. هم‌چنین به یکی دیگر از شفاخانه‌های خصوصی توصیه کرده تا عرضه خدمات اش را بیشتر معیاری سازد و درغیر آن با برخورد جدی و قانونی مواجه خواهد شد.
وزیر صحت عامه در این بازدید به وکلای گذر و اهالی منطقه وعده سپرده که تلاش‌های لازم را بخاطر تکمیل کار اعمار شفاخانه «جناح» واقع در دشت برچی به خرج می‌دهد تا در آینده بگونه یک شفاخانه معیاری در سطح منطقه، خدمات باکیفیت صحی را برای مردم افغانستان عرضه نماید.

اشتراک گذاري با دوستان :