هشدار یونان به آلمان در مورد مشکلات مالی

تلاش‌ها برای این که مجادله بر سر مشکلات مالی یونان دستکم از نظر لفظی خاتمه یابد، فعلا با شکست مواجه شده است. وزیر دفاع یونان دوباره آتش این اختلافات را داغ کرده است.
پانوس کامنوس، وزیر دفاع یونان بر تهدیداتش تاکید کرده گفته است در صورتی که کشورش از «حوزه پولی یورو کنار زده شود»، آوارگان را به شمال اروپا و به خصوص به آلمان می‌فرستد. به گزارش دویچه‌وله، رییس حزب دست راستی و عوام گرای انل به روزنامه آلمانی «بیلد» گفته است: «در آن صورت دیگر هیچ توافق و معاهده‌ای به حساب نمی‌آید.»
کامنوس از تاثیرات منفی خروج کشورش از حوزه پولی یورو بر دیگر کشورهای عضو هشدار داد و گفت، اگر یونان مجبور به خروج شود، اسپانیا و ایتالیا نیز در امان نخواهند بود و بالاخره نوبت آلمان هم می‌رسد. به این دلیل به گفته او باید «راهی در چارچوب حوزه پولی یورو» پیدا شود.
وزیر دفاع یونان در ادامه گفت که مردم کشورش از این بسته‌های کمکی تا به حال هیچ نفعی نبرده‌اند و فقط بانک‌ها از آن بهره‌مند شده‌اند. او گفت که نمی‌توان به این وضعیت ادامه داد.
رییس حزب «انل» با لحنی تند به وولفگنگ شویبله، وزیر مالیه آلمان تاخت. به گفته او شویبله «جنگ روانی» علیه یونان را به پیش می‌برد و به این ترتیب روابط میان دو کشور را «مسموم» می‌سازد. کامنوس در این ارتباط به دست داشتن شویبله در جنجال کمک‌های مالی حزب دموکرات مسیحی آلمان اشاره کرد و گفت: «در مورد انتقادها از فساد و رشوه خواری در یونان این را هم نباید فراموش کنیم که آلمان و آقای شویبله همیشه بدون اشتباه عمل نکرده‌اند.»
شویبله در ماه فبروری سال ۲۰۰۰ میلادی از سمت ریاست حزب دموکرات مسیحی آلمان کناره گیری کرد، چون در سال ۱۹۹۴ یک وجه کمک مالی نقد را پذیرفته، اما به ثبت نرسانده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :