مقام‌های دولتی باید قوانین ترافیکی را مرعات کنند

۸صبح، کابل: اعضای شورای امنیت ملی در جلسه روز پنجشنبه، ۲۱ حوت، فیصله کرده‌اند که مقام‌های دولتی مکلف هستند تا قوانین ترافیکی را در زمان عبور و مرور خود رعایت کنند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط دفتر ریاست جمهوری منتشر شده، در این جلسه طرح بدیل ایجاد خط‌السیر برای اراکین بلندپایه دولتی ارایه شده اما اعضای این جلسه که در آن اشرف‌غنی رییس جمهور کشور نیز حضور داشته است، فیصله کرده‌اند که مقام‌های بلندپایه مکلف هستند تا قوانین ترافیکی را رعایت نمایند. در این اعلامیه آمده است: «شورای امنیت ملی پس از غور و بررسی در این رابطه (طرح بدیل ایجاد خط السیر برای مقام‌های بلندپایه دولتی) تصمیم گرفت تا به جز از موارد استثنایی دیگر خط‌السیر به اراکین بلند رتبه دولتی گرفته نشود. همچنان در جلسه خاطر نشان گردید که اراکین بلند رتبه دولتی باید قوانین ترافیک را مراعات نموده و باعث ایجاد ازدحام ترافیکی و مشکلات برای شهریان کابل نشوند.»
اعضای شورای امنیت ملی در حالی روی رعایت قوانین ترافیکی توسط مقام‌های بلندپایه دولتی تاکید کرده که اخیرا راننده اقبال صافی یک عضو شورای ملی یک تکسی‌ران را در شهر کابل توسط موتر حاملش به قتل رساند.

اشتراک گذاري با دوستان :