آژانس خواستار تسریع همکاری‌های ایران شد

آژانس بین‌المللی انرژی اتومی در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه، ۱۹ حوت، پس از پایان سفر هیات خود به تهران منتشر کرد، بر نیاز به «تسریع فرایند حاضر در چارچوب همکاری» میان این سازمان و ایران تاکید کرد.
در ادامه مذاکرات ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتومی برای حل مسایل باقی‌مانده بامداد روز دوشنبه، ۱۸ حوت، یک هیات بلندپایه آژانس وارد تهران شد.
به گزارش رادیو فردا، این هیات به ریاست ترو واریورانتا، معاون آژانس، همراه با ماسیمو آپارو، رییس پادمان‌های این نهاد بین‌المللی، روز سه‌شنبه صبح در میدان هوایی وین و پس از بازگشت از تهران با خبرنگاران گفتگو کرد.
آقای واریورانتا صبح سه‌شنبه همچنین از پیشرفت در مذاکرات با ایران خبر داد، مذاکراتی که موازی با مذاکره ایران با گروه ۵+۱ پیش می‌رود.
در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه در وب‌سایت رسمی این سازمان زیرمجموعه سازمان ملل منتشر شد همچنین زمان دیدار و مذاکره بعدی ایران با آژانس انرژی اتومی اواسط ماه آینده میلادی اعلام شده است.
همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد در آژانس بین‌المللی انرژی اتومی مکان دور بعدی مذاکره ایران و آژانس را باز هم تهران اعلام کرده است.
در بیانیه رسمی آژانس اشاره شده است که هیات بلندپایه و مقامات ایران روز دوشنبه اطلاعاتی را درباره «دو اقدام عملی باقی‌مانده» ردوبدل کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :