روزهای مرگبار برای شورشیان

۸صبح، کابل: در نتیجه عملیات‌های تصفیه‌ای نیروهای قول اردوی ۲۰۵ اتل در جریان یک هفته گذشته، نود و چهار تن از شورشیان مسلح مخالف دولت کشته و زخمی شده‌اند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط قول اردوی ۲۰۵ اتل منتشر شده، این عملیات‌ها تحت نام «باور» در مربوطات ولایات قندهار، زابل، ارزگان و دایکندی راه‌اندازی شده بود. در این عملیات‌ها هشتاد و یک تن از مخالفان مسلح دولت کشته، سیزده تن زخمی و چهار تن دیگر بازداشت شده‌اند.
در اعلامیه قول اردوی ۲۰۵ اتل آمده است که در جریان این عملیات‌ها تعدادی از ولسوالی‌ها و قریه‌جات از وجود شورشیان مسلح مخالف دولت پاک‌سازی شده و هم‌چنین نه تن از شورشیان به روند صلح پیوسته‌اند.
قول اردوی ۲۰۵ اتل می‌افزاید که در این عملیات‌ها بیش از شصت حلقه ماین جاسازی‌ شده در کنار جاده‌ها نیز کشف و خثنا شده است.
وزارت دفاع نیز اعلام کرده که در نتیجه عملیات‌های خاص نیروهای اردوی ملی در جریان یک شبانه روز گذشته، هفده شورشی کشته، شانزده تن زخمی و شصت و هفت نفر بازداشت شده‌اند. این وزارت با انتشار اعلامیه‌ای گفته‌ است که این عملیات‌ها در مربوطات ولایت‌های هلمند، قندهار، پروان، میدان وردک، فراه، ننگرهار و بغلان راه‌اندازی شده بود. در این عملیات‌ها یک تن از سربازان اردوی ملی نیز کشته شده است.
در همین‌حال، وزارت امور داخله نیز اعلام کرده که در نتیجه عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی در جریان یک شبانه روز گذشته، هفتاد و چهار تن از شورشیان به قتل رسیده‌اند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط این وزارت منتشر شده، این عملیات‌ها که در مربوطات ولایت‌های ننگرهار، پروان، بغلان، تخار، کندز، بدخشان، سرپل، جوزجان، بلخ، قندهار، زابل، ارزگان، لوگر، غزنی، پکتیا، هرات، فراه و هلمند راه‌اندازی شده بود‌، در آن چهل و نه شورشی زخمی و یازده تن دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
وزارت امور داخله افزوده که این عملیات‌ها به منظور پاکسازی بعضی از مناطق کشور از وجود هراس‌افگنان و تامین امنیت بهتر راه‌اندازی شده بود که بیشترین تلفات به شورشیان در ولایت‌های قندهار، ارزگان، فراه و هلمند وارد گردیده است.
در این عملیات‌ها مقداری جنگ‌افزارسبک و‌سنگین نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.
هم‌چنین نیروهای پولیس ملی ۲۱ حلقه ماین را از مربوطات ولایت‌های پکتیا و ارزگان کشف و خنثا کرده‌اند. این ماین‌ها به تازگی از سوی شورشیان به منظور اعمال تخریبی و تروریستی جاسازی شده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :