نمایندگان پارلمان: سرنوشت مسافران ربوده شده معلوم شود

۸صبح، کابل: شماری از نمایندگان مجلس روز گذشته از حکومت خواستند تا در مورد ۳۱ تن از مسافرانی که در ولایت زابل ربوده شده‌اند، جدی‌تر عمل کند و آنان را از چنگ ربایندگان آزاد نماید. این مسافران به تاریخ پنجم حوت زمانی‌که می‌خواستند از قندهار به کابل بیایند، توسط افراد مسلح نقاب‌پوش، به مکان نامعلومی منتقل شدند.
حکومت افغانستان گفته است کماندوها عملیات پیچیده‌ای برای رهایی این مسافران در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل جایی گفته می‌شود ربایندگان خودرا پنهان کرده‌اند، به راه انداخته ولی این عملیات هیچ دست‌آوردی به همراه نداشته است.
اسدالله سعادتی یک تن از نمایندگان روز گذشته در جلسه عمومی مجلس گفت که حکومت باید برای آزادی این مسافران جدی‌تر عمل کند. مقام‌های حکومتی تاکنون در مورد جزییات آزادی این مسافران چیزی نگفته‌اند. رییس‌جمهور غنی از این سکوت به عنوان «سکوت استراتژیک» یاد کرده است.
در همین حال برخی از نمایندگان گفتند که گروگان‌ها به ولسوالی‌های ولایت غزنی منتقل شده و حتا هر گروگان در یک خانه به‌سر می‌برد. پیش از این نمایندگان ولایت زابل گفته بودند که گروگان‌ها به مغاره‌های کوها منتقل شده‌اند ولی مقام‌های کشفی و امنیتی در این مورد سکوت اختیار کرده و هیچ معلوماتی را در اختیار مردم قرار نمی‌دهند.
در همین‌حال، عارف رحمانی نماینده مجلس در غزنی در صفحه فیسبوکش از ملاقات با رییس امنیت ملی خبر داده است آقای رحمانی نوشته است: «رییس امنیت ملی وعده داده که به‌زودی خبر خوشی در مورد گروگان‌ها نشر خواهد شد.»

اشتراک گذاري با دوستان :