کشتی فوتبال افغانستان و دو ناخدا

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان که هنوز هم خود را سرمربی این تیم می‌داند، برای سلوان اسکلیزیچ که اخیرا از سوی فدراسیون فوتبال به‌عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شده، خط و نشان کشید.
بیستم جدی بود، در حالی که برای آغاز تمرینات تیم ملی فوتبال افغانستان برای دیدار برگشت با پاکستان، آمادگی می‌گرفتیم، خبر سوءقصد به جان یوسف کارگر، سرمربی تیم ملی فوتبال، ورزش و فوتبالی‌ها را به سکوت کشاند.
دقیقا یک ماه پس از آن حادثه و در روز بیستم دلو، سکوت فوتبال شکست. فدراسیون فوتبال افغانستان با امضای یک قرارداد از سرمربی جدید تیم ملی، رونمایی کرد، سلوان اسکلیزیچ. فردی که سابقه کار در تیم‌های زیر سن ۱۹ سال و ۱۷ سال آینتراخت فرانکفورت، هانساروستوک و هانوفر آلمان را دارد.
کرام‌الدین کریم، رییس فدراسیون فوتبال ضمن معرفی اسکلیزیچ گفت که این تصمیم قبل از حادثه اتفاق افتاده برای یوسف کارگر و در تعامل با شخص وی گرفته شده بود.
اینک یوسف کارگر که دوره درمان را پشت سر گذاشته و به کابل بازگشته است، ضمن این که می‌گوید به فدارسیون فوتبال آلمان درخواست داده بود که یک مربی بزرگ را برای فوتبال افغانستان معرفی نماید، داعیه سرمربی‌گری تیم ملی را دارد و تنها بر ابهامات می‌افزاید.
کارگر در پاسخ به سوالی که آیا هنوز خود را سرمربی تیم ملی می‌داند، این‌گونه پاسخ داد: «بله، من هنوز سرمربی تیم ملی هستم، نه استفعا داده‌ام و نه هم کسی از فدراسیون به من گفته است که برکنار شده‌ام».
اکنون فوتبال افغانستان که نیاز به تزریق خون جدید در شریان‌هایش را احساس می‌کرد، به‌دست یک سرمربی اروپایی سپرده شده است، اما یوسف کارگر که هم‌چنان خودش را سرمربی تیم ملی می‌داند، برای سلوان اسکلیزیچ خط و نشان کشید.
کارگر می‌گوید که این‌گونه نیست که اسکلیزیچ جدید تمام کارها را خودش و به خواسته خود انجام دهد، در همه جای دنیا مرسوم است که اگر یک فرد نتوانست نتیجه بگیرد، برکنار می‌شود و این شخص نیز اگر نتواند کاری از پیش ببرد، برکنار خواهد شد.
اکنون کشتی فوتبال افغانستان مانده است و دو ناخدا. باید دید که سرانجام این ماجرا به کجا ختم خواهد شد، آیا این دو سرمربی که یکی داعیه تجربه اروپایی را دارد و دیگری ادعا می‌کند که فوتبال افغانستان را به نام وی می‌شناسند، حاضر خواهند شد در کنار هم بایستند، یکی سرمربی و دیگری کمک مربی!

اشتراک گذاري با دوستان :