بیش از هزارو سه‌صد طالب در شمال کشته شده اند

- ] 8صبح، مزارشریف

مقام‌های فرماندهی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ در محفل فراغت شماری از سربازان این قول اردو می‌گویند که در سال جاری در مناطق مختلف ولایت‌های شمالی کشور و در عملیات‌های جداگانه بیش از ۱۳۵۲ شورشی را کشته‌اند.
مقام‌های قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور هم‌چنین می‌گویند که در جریان عملیات‌های نیروهای ارتش ملی در شمال کشور تعدادی زیادی سلاح‌های گوناگون نیز از نزد شورشیان به‌دست آمده است.
شاه محمد ذاکری، معاون و سرپرست قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور گفت: «در جریان سال جاری ۲۷۹۳ مورد عملیات جداگانه محاربوی، کشفی و عملیاتی داشته‌ایم که در نتیجه آن ۱۳۵۲ طالب کشته شده‌اند.»
معاون و سرپرست قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افزود که مهم‌ترین دست‌آوردهای این قول اردو در سال جاری کشته شدن بیش از یک هزار شورشی و اسیر شدن نزدیک به ۴۲۱ شورشی دیگر می‌باشد که از این میان ۲ نفر آن‌ها به روند صلح پیوسته‌اند.
به‌گفته آقای ذاکری در جریان عملیات‌های یک‌ساله نیروهای ارتش ملی در شمال کشور به تعداد ۹۷۵ شورشی نیز زخمی‌ شده‌اند که ضربه‌های سنگینی بر پیکر نیروهای شورشی در شمال کشور بوده است.
معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور گفت که در حال حاضر عملیات‌های نیروهای ارتش ملی در چهار ولایت در شمال کشور ادامه دارد و دشمنان را نابود می‌کند. سرپرست قول اردوی ۲۰۹ شاهین در مورد دست‌آوردهای دیگر این قول اردو در سال روان خورشیدی گفت که به تعداد ۴۱۸ میل سلاح گوناگون و ۸۴ عراده موترسایکل نیز از نزد شورشیان به‌دست نیروهای ارتش افتاده است. وی افزود: «در سال جاری شمسی به تعداد ۳۳۲ حلقه ماین کشف و خنثی شده است و ۲۹ ماین بشکه‌ای نابود شده است.» او از کشف ۳۲۰ کیلوگرام مواد منفجره نیز خبر داده گفت که این مواد منفجره در ساحات مختلف شمال کشور کشف و توسط نیروهای ارتش ملی کشور ضبط گردیده است.

کشف مواد مخدر

معاون و سرپرست قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور از نابودسازی، کشف و ضبط ۲۷۲ کیلوگرام مواد مخدر در شمال کشور توسط نیروهای ارتش ملی یادآوری کرده گفت که این مواد در جریان یک سال از ولایت‌های مختلف جمع‌آوری شده است.
آقای ذاکری گفت مواد مخدر در جریان عملیات‌های کشفی و ضد قاچاق نیروهای ارتش ملی در ولایت‌های شمال و شمال‌شرقی کشور به‌دست نیروهای ارتش افتاده است و نابود شده است.

تلفات اردوی ملی

این مقام بلندپایه ارتش در شمال از تلفاتی که نیروهای ارتش ملی در سال جاری در جریان عملیات‌های گوناگون در برابر طالبان و دیگر مخالفان دولت داشته است نیز خبر داده گفت که تلفات نیروهای ارتش ملی در برابر تلفات دشمن خیلی کم بوده است.
آقای ذاکری گفت: «در جریان عملیات‌های اردوی ملی در سمت شمال به تعداد ۱۱۹ نفر شهید داده‌ایم که شامل عسکر و افسر و بریدمل می‌باشد.»
وی هم‌‌چنین ‌گفت که در جریان سال روان ۳۵۹ نفر از پرسونل قول اردوی ۲۰۹ شاهین زخمی ‌گردیده‌اند و در شفاخانه‌ی مربوط قول اردو درمان شده‌اند.
آقای ذاکری اما از تعداد اسیرانی که ارتش ملی در شمال در سال جاری داده است یادی نکرد.
در همین حال شماری از سربازان فارغ شده از مرکز تعلیمی ‌می‌گویند که آن‌ها با فراگیری دانش‌های نظامی‌ آماده‌ی اجرای وظیفه در هر گوشه و کنار این خاک می‌باشند.
عصمت‌الله یک سرباز فارغ شده از این مرکز آموزشی می‌گوید: «ما آماده هستیم تا از خاک و ناموس وطن خود در هر گوشه این وطن دفاع کنیم و اجازه ندهیم که طالبان بر مردم ما ظلم کنند.» یک سرباز دیگر فارغ شده هم می‌گوید که سربازان اردوی ملی آمادگی کامل دارند تا از خاک خود دفاع کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :