ظریف: ایران با صداقت وارد مذاکرات شده است

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در واکنش به اظهارات اخیر باراک اوباما درباره مذاکرات هسته‌ای گفت که «جمهوری اسلامی با صداقت وارد این مذاکرات شده و تسلیم زیاده‌خواهی‌ها و مواضع غیرمنطقی طرف مقابل نخواهد شد.»
روز سه‌شنبه، ۱۲ حوت، دومین روز از مذاکرات وزرای خارجه ایران و امریکا در مونترو سوییس آغاز شد، اما لحظاتی قبل از آن آقای ظریف که در جمع خبرنگاران حاضر شده بود به پرسش خبرنگاران درباره مصاحبه روز دوشنبه بارک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده با خبرگزاری رویترز پاسخ داده است.
به نقل از رادیو فردا و بر اساس گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، محمدجواد ظریف گفته که اظهارات آقای اوباما گویای آن است که «امریکا به این نتیجه رسیده که سیاست تهدید و تحریم، سیاستی شکست خورده است» و نتوانسته مانع عزم ایران «در دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای» بشود.
بارک اوباما در مصاحبه با خبرگزاری رویترز با اشاره به احتمال توافق هسته‌ای ۱۰ ساله با ایران گفته بود که چنین توافقی «بسیار موثر‌تر» از تحریم‌ها یا حمله نظامی امریکا و اسراییل «برای مهار برنامه هسته‌ای ایران» است.
وی همچنین تاکید داشته که امریکا می‌خواهد نسبت به این امر اطمینان یابد که هر وقت ایران کوشید تا به بمب اتومی دست پیدا کند، این امر دست‌کم یک سال طول بکشد.
اما محمدجواد ظریف کلیت این سخنان را «غیرقابل قبول و تهدیدآمیز» می‌داند و می‌گوید که «روشن است مواضع آقای اوباما برای جلب افکار عمومی امریکا و مقابله با تبلیغات نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سایر مخالفین تندرو مذاکرات» بیان شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :