کنسرت خیابانی برای جمع‌آوری کمک به آسیب‌دیدگان پنجشیر

۸صبح، کابل: تلاش‌ها برای جمع‌آوری پول برای قربانیان برف‌کوچ در پنجشیر آغاز شده است. نهادهای مدنی خیمه‌هایی را در شهر کابل برپا کرده‌اند تا مردم را به اعطای کمک به متضرران پنجشیر تشویق کنند. بعد از ظهر روز گذشته چند تن از هنرمندان در پارک شهر نو کنسرت خیابانی برگزار کردند و از طریق آهنگ‌های‌شان مردم را به کمک با آسیب‌دیدگان پنجشیر تشویق نمودند.
در این کنسرت ده‌ها تن از باشندگان پایتخت شرکت کردند و هرکسی به اندازه توان مالی‌اش به صندوق‌هایی که برای پنجشیر در نظر گرفته شده بود، کمک کردند. رییس‌جمهور غنی پیشتر از تاجران و مردم خواسته بود که پول نقد به قربانیان پنجشیر کمک کنند.
عملیات نجات در ولایت پنجشیر هنوز جریان دارد و وسایطی که برای پاک‌سازی راه‌های پنجشیر کار می‌کنند تنها توانسته‌اند به چند قریه برسند. مقام‌های محلی در پنجشیر گفته‌اند که رسیدن به قریه‌هایی که زیر برف‌کوچ شده به وسایل بیشتر نیاز دارد.
در نتیجه برف‌کوچ‌های پنجشیر، ۱۹۶ تن جان داده‌اند و خسارات هنگفت مالی به باشندگان این ولایت وارد شده است. حکومت تلاش دارد تا خانواده‌های آسیب‌دیده کمک‌های کافی در یافت کنند و روستا نشینانی که در معرض خطر قرار دارند، از محلات پرخطر بیرون کشیده شوند.
برخی از کشورهای همسایه نیز وعده کرده‌اند که برای آسیب‌دیدگان پنجشیر کمک می‌کنند. اما مقام‌های محلی گفته‌اند که کمک‌های زیادی به پنجشیر رسیده ولی به دلیل مسدود بودن راه‌ها، رساندن این کمک‌ها به نیازمندان، ناممکن است.

اشتراک گذاري با دوستان :