عملیات برای نجات مسافران ربوده‌شده آغاز شده است

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت زابل در جنوب کشور می‌گویند که عملیات نظامی برای رهایی سی و یک مسافر که چند روز پیش از سوی افراد نقاب‌پوش ربوده شده بودند، آغاز شده است.
قوماندان امنیه زابل به رسانه‌ها گفته است که در این عملیات بیش از ۲۰‌تن از اعضای داعش کشته شده‌اند و ولسوالی خاک افغان که مسافران در آن انتقال داده شده در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارد.
فرماندهی این عملیات را قوماندان امنیه قندهار و قوماندان نیروهای اردوی ملی در قندهار به عهده دارد.
روز دوشنبه هفته گذشته، مردان مسلح نقاب‌پوش که گفته می‌شود وابسته به گروه طالبان هستند، سی و یک مسافر که وابسته به قوم هزاره را از شاهراه کابل- قندهار از دو بس مسافربری پایین کرده و با خود به جای نامعلومی بردند.
این مسافران با خانواده‌های‌شان از ایران به کشور بازگشته بودند و هنگامی که می‌خواستند به کابل سفر کنند، در مسیر راه از سوی طالبان ربوده شدند.
هنوز انگیزه ربوده شدن این افراد معلوم نیست اما برخی از آگاهان می‌گویند که گروه‌های شورشی با این آدم‌ربایی در صدد راه‌اندازی جنگ قومی در افغانستان هستند.
با گذشت چند روز از ربودن این مسافران و تلاش‌های بزرگان قومی برای رهایی آنان، هنوز سرنخی از سرنوشت مسافران ربوده شده در دست نیست و گفتگوی بزرگان قومی با شورشیان نیز به نتیجه‌ای نرسیده است.
فعالان جامعه مدنی در ولایت بلخ از آنچه آنان سکوت دولت در قبال سرنوشت سی و یک مسافر ربوده شده خواندند گردهمایی اعتراضی داشتند.
مقام‌های امنیتی گفته‌اند که این عملیات از طریق هوا نیز پیشتیبانی می‌شود اما هنوز از سرنوشت گروگان‌ها خبری نیست.

اشتراک گذاري با دوستان :