اشرف غنی: با احداث خط آهن آسیای مرکزی را با چین وصل می‌کنیم

۸صبح، کابل: رییس جمهور غنی می‌گوید مذاکرات در مورد احیای دهلیز واخان با دولت چین جریان دارد، و افغانستان در نظر دارد تا با احداث خط آهن از واخان الی هرات، آسیای مرکزی را با چین وصل کند.
در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به نشر رسیده، آقای غنی این موضوع را در دیدار با برخی از بزرگان ولایت بدخشان در ارگ ریاست جمهوری بیان کرده است.
تامین امنیت، تقرر کدرهای مسلکی در ادارات دولتی، احیای راه ابریشم، اعمار بند برق کوکچه و رهایی معادن از دست مافیا، از خواست‌های اصلی بزرگان بدخشان در دیدار با رییس جمهور مطرح شده است.
آقای غنی پس از شنیدن خواست بزرگان قومی در ولایت بدخشان گفته که مذاکرات در مورد احیای دهلیز واخان با دولت جریان دارد، هم‌چنین آقای غنی در دیدار با بزرگان و ریش‌سفیدان ولایت بدخشان افزوده که انسجام آب مساله اساسی کار حکومت است و به همین دلیل هیاتی را به منظور بررسی بند کوکچه استخدام کرده است.
آقای غنی در مورد معادن لاجورد ولایت بدخشان نیز گفت که برای نخستین‌بار دولت قادر شده تا محصولات گمرکی از معادن لاجورد اخذ نماید.
در این دیدار رییس جمهور غنی روی کنترول سرحدات ولایت بدخشان وهمکاری‌های مشترک کشورهای چین و تاجیکستان با افغانستان نیز به ریش‌سفیدان بدخشان اطمینان داده است. آقای غنی گفت که در زمینه کنترول سرحدات ولایت بدخشان، افغانستان مشترکا با کشورهای چین و تاجیکستان، همکاری خواهد کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :