ایران برای قربانیان برف‌کوچ کمک می‌کند

۸صبح، کابل: حسن روحانی رییس جمهور ایران، با ابراز تسلیت از قربانی شدن صدها تن در نتیجه برف‌کوچ‌های اخیر در افغانستان، اعلام کرده است که کشورش آماده است تا برای قربانیان برف‌کوچ کمک کند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط وزارت امور خارجه افغانستان منتشر شده، حسن روحانی در تسلیت نامه‌ای عنوانی رییس جمهور افغانستان، حوادث طبیعی اخیر در کشور را «دردناک» توصیف کرده افزوده است که برای رسیدگی به قربانیان کمک‌های مورد نیاز ارایه می‌کند. آقای روحانی گفته است: «ملت جمهوری اسلامی ایران که همواره در همه ادوار و دوران سخت تاریخ معاصر افغانستان در کنار ملت همسایه و مسلمان افغانستان بوده، در این حادثه دردناک نیز خود را شریک مصیبت بزرگ این ملت به حساب می‌آورند.» وی افزوده است: «لازم می‌دانم همچون همیشه، آمادگی دولت و ملت بزرگ ایران را برای ارسال کمک‌های مورد نیاز اعلام نمایم.»
پیش از این ایالات متحده امریکا نیز از قربانی شدن صدها تن در افغانستان در نتیجه حوادث طبیعی ابراز تاسف و همدردی کرده و گفته بود که این کشور حاضر است در راستای تامین سرپناه موقت، مواد خوراکی و پوشاکی با بازماندگان قربانیان این حوادث کمک نماید.
برف‌‌باری‌های اخیر در کشور، باشندگان شماری از ولایات به ویژه ولایات پنجشیر، بدخشان، بامیان و دایکندی را شدیدا خساره‌مند ساخت. این برف‌باری‌ها که منجر به برف‌‌کوچ‌های سنگین شده، بیشترین تلفات را به باشندگان ولایت پنجشیر وارد کرده است. در برف‌کوچ‌های پنجشیر نزدیک به دوصد نفر جان‌شان را از دست داده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :