امضای موافقت‌نامه همکاری بین بورد انکشاف کابل جدید و وزارت تجارت

مسوولان وزارت تجارت و صنایع و بخش انکشافی کابل جدید، به منظور جلب توجه سرمایه‌گذاران در کابل جدید، موافقت‌نامه‌ای را امضا کردند.
مسوولان این دو اداره می‌گویند با امضای این موافقت‌نامه، توجه سرمایه‌گذاران و سکتور خصوصی به سرمایه‌گذاری در شهر جدید کابل بیشتر خواهد شد.
به نقل از رادیو آزادی، مزمل شینواری سرپرست وزارت تجارت و صنایع روز یک‌شنبه امضای این موافقت‌نامه و همکاری با بخش انکشافی شهر کابل جدید را به نفع کشور خوانده گفت:‌ »شهر کابل جدید یک فرصت خوب برای سرمایه‌گذاران است تا سرمایه‌گذاری کنند. این یک اقدام نیک است و یک مژده است خصوصا در وضعیت کنونی که تمرکز بیشتر حکومت به پیشرفت اقتصادی کشور است.»
به اساس این موافقت‌نامه، وزارت تجارت و صنایع به منظور جلب سرمایه‌گذاری پارک‌های صنعتی را ایجاد و با اداره کابل جدید همکاری همه‌جانبه خواهد کرد.
با آنکه مسوولان بخش انکشافی شهر کابل جدید از آغاز کار عملی و اساسی این پروژه چیزی نگفته‌اند، اما محمد یوسف پشتون سرپرست این بخش می‌گوید که به اساس این موافقت‌نامه، سرمایه‌گذاران تشویق خواهند شد تا در این شهر سرمایه گذاری کنند.
وی گفته است: «من امید دارم که با این قرار داد نه تنها یک قرار داد عملی به وجود می‌آید بلکه دروازه بزرگی برای سرمایه گذاری خصوصی باز می‌شود و امید است که سرمایه گذاران خصوصی ما به همکاری وزارت و البته کابل جدید بتواند کار و خدمت بزرگ را که همه ما منتظر آن هستیم به پیش ببرد و مشکل ملی ما را حل کرده بتواند.»
در پروژه کابل جدید که در ولسوالی ده‌سبز موقعیت دارد، شش صد هزار منزل مسکونی برای حدود سه میلیون تن در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :