سرور دانش: مردم با دشواری‌های بسیاری مواجه‌اند

۸صبح، کابل: سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که به دلیل وقوع رویدادهای طبیعی در ۱۲ ولایت کشور کابینه‌ی حکومت وحدت ملی سه روز ماتم ملی اعلام کرده است.
معاون رییس جمهور که به روز شنبه در افتتاح یک برنامه‌ آموزشی در کابل صحبت می‌کرد بیان داشت که در نتیجه‌ی سرازیر شدن سیلاب‌ها و برف‌کوچ‌های اخیر در پنجشیر و یازده ولایت دیگر ۲۸۸ تن کشته شده‌اند.
به گفته‌ی معاون رییس‌جمهور، پنجشیر، بدخشان، بادغیس، پروان، بامیان، بغلان، تخار، ننگرهار، لغمان، غور، نورستان وهرات شامل ولایاتی هستند که رویدادهای طبیعی در آن‌ولایت‌ها جان ده‌هاتن را گرفته و شماری دیگری زخمی و بی‌سرپناه شده‌اند.
معاون رییس‌جمهور هم‌چنین گفت شهروندان کشور در کنار رویدادهای طبیعی با دشواری‌هایی در زمینه گروگان‌گیری مواجه بوده اند.
دانش با اشاره به گروگان گیری ۳۱ تن در مسیر کابل- قندهار در منطقه شاه‌جوی زابل و برف‌کوچ‌های اخیر در پنجشیر و سایر ولایت‌های کشور گفت که از یک‌سو شهروندان مسافر و بی‌گناه کشور از سوی دشمنان بی‌رحم و سنگدل به گروگان گرفته شده که جان‌آن‌ها در خطر است و اما از سوی دیگر در ۱۲ ولایت کشور ده‌هاتن در نتیجه برف‌کوچ‌ها و سیلاب‌ها کشته شده‌اند.
معاون رییس‌جمهور با ابراز تسلیت به خانواده‌های آسیب‌دیده ابراز امیدواری کرد که اسیران و گروگان‌هایی که در قید دشمنان مردم افغانستان قرار دارند، رها شده و به خانوادهای‌شان بپیوندند.

اشتراک گذاري با دوستان :