مذاکره سرمربی تیم ملی فوتبال با مصطفی امینی

سلوان اسکلیزیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان، در صدد بازکردن پای بازیکنان مستعد فوتبال افغانستان به تیم ملی کشور است.
وی که هنگام معرفی شدن به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی، وعده داد که یک تیم قدرتمند را برای رقابت‌های پیش روی ملی برای کشور آماده بسازد، به‌دنبال متقاعد ساختن بازیکنان فوتبال شاغل در اروپا برای حضور در تیم ملی فوتبال افغانستان برآمده است.
مصطفی امینی بازیکن سه ملیته کشور اولین بازیکنی است که اسکلیزیچ با وی دیدار داشته است. این بازیکن که در تیم دوم بورسیا دورتموند آلمان و در لیگ دسته سوم فوتبال آلمان بازی می‌کند، از پدری افغان و مادری نیکاراگوئه‌ای در استرالیا متولد شده است و می‌تواند در هر سه تیم ملی به فوتبال بپردازد.
قبل از مسابقات چلنج کاپ آسیا، فدراسیون فوتبال افغانستان از مصطفی امینی دعوت کرده بود به تیم ملی بپیوندد، اما او این درخواست را رد کرد.
امینی که قبلا در تیم‌های رده سنی استرالیا بازی کرده است، هرگز به تیم ملی این کشور دعوت نشده است.
افغانستان امسال در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مبارزه خواهد کرد و آن هم در مرحله گروهی. افغانستان هشت مسابقه مقدماتی انجام خواهد داد و حتا اگر نتواند به مرحله بعد راه پیدا کند، برای راهیابی به جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، شش بازی دیگر انجام خواهد داد.

اشتراک گذاري با دوستان :