ربایندگان مسافرین در زابل خارجی‌ هستند

سرپرست ولایت زابل می‌گوید که شماری از ربایندگان ۳۰ مسافر در مسیر شاهراه کابل – قندهار خارجی‌ هستند و به زبان‌های دری، پشتو یا اردو صحبت نمی‌کنند.
محمد اشرف ناصری سرپرست ولایت زابل از قول میانجی‌گران محلی به صدای امریکا گفته که ربایندگان نقاب و لباس‌های نظامی پوشیده و لباس‌شان با طالبان محلی به کلی فرق دارد.
آقای ناصری گفته که در میان این گروه عرب‌ها، چیچینی‌ها، ازبک‌های مربوط به طاهر یولداش و شمار کمی از طالبان پاکستانی شامل‌اند.
محمد اشرف ناصری افزوده که ربایندگان با دولت در تماس نبوده‌اند. ناصری گفته است که حکومت محلی منتظر برگشت علما و متنفذانی است که با گروگان‌گیران مذاکره می‌کنند.
در همین حال جنرال اکرم قومندان لوای دوم اردوی ملی در ولایت زابل می‌گوید که این آدم‌ربایی انگیزه سیاسی ندارد. او ضمن اطمینان‌دهی از صحتمندی افراد ربوده شده ابراز امیدواری کرد که این افراد به زودی رها شوند.
مقام‌های محلی در مورد محل دقیق اختفای ربایندگان و مسافرین ربوده‌شده چیزی نگفتند، اما براساس گزارش‌ها این افراد به منطقه کند پشت ولسوالی شاه جوی زابل انتقال داده شده‌‌اند.
افراد نقاب‌پوش ناوقت روز دوشنبه چهارم ماه حوت دو موتر مسافربری را در شاهراه کابل-قندهار در ساحه شاه‌جوی متوقف کردند و از میان مسافرین این موترها ۳۰ تن را با خود بردند.
گفته می‌شود که اکثر ربوده‌شدگان مردان هزاره هستند. از این جمع یک نفر رها شده است، اما از سرنوشت ۲۹ نفر دیگر تاکنون خبری در دست نیست.

اشتراک گذاري با دوستان :