دختری با لباس زرهی در شهر قدم زد

۸صبح، کابل: کبرا خادمی یک دختر جوان، با پوشیدن لباس زرهی در اعتراض به آزار و آذیت زنان و دختران در جاده‌های شهر کابل، دست به یک نمایش غیرمنتظره زد.
خانم خادمی با پوشیدن لباس زرهی که تمام برجسته‌گی‌های یک زن در آن دیده می‌شد، برای هشت دقیقه در منطقه کوته سنگی شهر کابل در میان انبوهی از جمعیت پیاده‌روی کرد.
این اعتراض که بعد از ظهر روز پنج‌شنبه صورت گرفت، واکنش‌های متفاوتی را در میان جمعیتی که وی را در زمان پیاده‌روی همراهی می‌کردند، به همراه داشت.
کبرا خادمی می‌گوید که فکر ساختن لباس زرهی زمانی برایش ایجاد شد که در سال ۲۰۰۸ میلادی در منطقه کوته سنگی دست نامحرمی را در میان جمعیتی در بدنش احساس کرد. خانم خادمی که تا پیش از ۲۰۰۸ در ایران زندگی می‌کرد، می‌گوید او لباس زرهی‌ای که تمام برجستگی زن در آن دیده می‌شد، در اعتراض به خیابان آزاری زنان و دختران را برتن کرده و به جاده رفته است. هرچند کبرا خادمی می‌گوید که این اعتراضش باعث کاهش موارد آزار و اذیت زنان و دختران در کابل نخواهد شد، اما می‌تواند مردم را متوجه این مساله بسازد.
کبرا خادمی زمانی که برای اجرای نمایش با لباس زرهی از موتر پیاده شد، انبوهی از جمعیت از اول مسیر تا آخر مسیر وی را همراهی کردند. این نمایش واکنش‌های متفاوتی را در میان این جمعیت و شبکه‌ اجتماعی از جمله فیسبوک به همراه داشت. برخی‌ها از این اقدام و جسارت کبرا خادمی تقدیر کرده اما شماری هم این عمل وی را مورد نکوهش قرار دادند.

اشتراک گذاري با دوستان :