افغانستان خواهان همکاری‌های بیشتر استرالیا شد

۸صبح، کابل: حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه، در دیدار با ماتیو جان اندرس سفیر استرالیا در کابل، گفته است که دولت افغانستان خواهان همکاری‌های بیشتر این کشور است.
براساس اعلامیه‌ای که توسط وزارت امور خارجه منتشر شده، خلیل کرزی در این دیدار از استرالیا به عنوان یک شریک و همکار مهم افغانستان نام‌برده و افزوده است که دولت افغانستان برای تقویت ارزش‌های دموکراتیک، تامین صلح و ثبات در این کشور اولویت می‌دهد و در این زمینه‌ها خواهان کمک و همکاری بیشتر جامعه جهانی به ویژه استرالیا است. وی گفته است: «حکومت جدید جمهوری اسلامی افغانستان برای تقویت ارزش‌های دموکراتیک در افغانستان به موضوع تامین صلح و ثبات در کشور اولویت داده و این روند با همکاری کشورهای همسایه و ممالک بزرگ منطقه و جامعه جهانی موفقانه به پیش می‌رود. در این زمینه مانند همیشه، دولت افغانستان خواهان همکاری بیشتر و جدی کشور استرالیا نیز می‌باشد.»
این اعلامیه حاکیست که معین سیاسی وزارت امور خارجه هم‌چنین از تعهد جدید کمک صد میلیون دالری استرالیا به دولت افغانستان به منظور مبارزه با موادمخدر در کشور نیز ابراز قدردانی کرده اما در آن جزییات بیشتری در مورد این کمک داده نشده است.
ماتیو جان اندرسن سفیر استرالیا در کابل نیز، از اقدامات اخیر حکومت افغانستان در زمینه جدی گرفتن موضوع تامین صلح و بهبود وضعیت اقتصادی کشور ابراز رضایت کرده گفته که استرالیا با همکاری دیگر کشورهای مهم جهان برای تامین صلح و ثبات و تقویت اقتصاد این کشور، به همکاری خود ادامه می‌دهند.

اشتراک گذاري با دوستان :