سی‌تن از افراد طالبان در بدخشان به پولیس تسلیم شدند

۸صبح،کابل: وزارت امور داخله می‌گوید که سی تن از افراد گروه طالبان در ولایت بدخشان به شمول ولسوالی نام‌نهاد این گروه در ولسوال تگاب این ولایت، سلاح‌های خود را به زمین گذاشته و به پولیس ملی تسلیم شده‌اند.
براساس اعلامیه‌ای که توسط وزارت امور داخله منتشر شده، این ولسوالی نام‌نهاد طالبان که قاری عیدمحمد نام دارد با یازده تن از افراد زیردستش به پولیس تسلیم شده است. این وزارت افزوده که قاری عیدمحمد از سوی گروه طالبان به عنوان ولسوال تگاب بدخشان منسوب شده بود.
وزارت امور داخله می‌گوید که این افراد پنج میل کلاشینکوف، یک میل راکت‌انداز و مقداری مهمات را نیز به پولیس تحویل داده‌اند.
وزارت امور می‌گوید که روز یک‌شنبه نیز یک گروه ۱۸ نفری دیگر تحت فرماندهی صفی‌الله، در ولسوالی تگاب دست از مخالفت مسلحانه برداشته و به پولیس ملی تسلیم شدند. این افراد نیز مقداری سلاح و مهمات به پولیس تحویل داده‌اند.
لوی‌پاسوال بابه‌جان فرمانده پولیس بدخشان می‌گوید که این گروه‌ها در گذشته در ولسوالی تگاب ولایت بدخشان مصروف فعالیت‌های ضد دولتی بودند اما هنگام ملحق شدن به روند صلح تعهد کرده‌اند که برای صلح و پی‌گرفتن زندگی صلح‌آمیز و همکاری با نیروهای امنیتی کشور تلاش خواهند کرد.
براساس اعلامیه وزارت امور داخله، فرمانده پولیس ولایت بدخشان گفته است: «پیوستن این گروه‌ها به دولت، تاثیر خوبی بر و ضعیت امنیتی خواهد گذاشت و ثابت می‌سازد که دوام مخالفت مسلحانه در برابر مردم باطل بوده و این افراد دیگر فریب بیگانگان را نخواهند خورد.»
در همین‌حال، وزارت امور داخله از پایان عملیات نظامی که نزدیک به دو هفته پیش در ولسوالی تگاب بدخشان راه‌اندازی شده بود، نیز خبر داده است.
براساس اعلامیه‌ جداگانه‌ای که توسط این وزارت منتشر شده، در این عملیات جسد چهار شورشی بدست پولیس افتاده، نه تن شان زخمی شده و هم‌چنین یازده تن دیگر توسط پولیس بازداشت شده‌اند.
در نتیجه این عملیات مقداری سلاح و مهمات سبک و سنگین شورشیان نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.
وزارت امور داخله می‌افزاید که عملیات ولسوالی تگاب توسط پولیس به صورت مستقلانه راه‌اندازی شده بود. در این عملیات به نیروهای پولیس آسیبی نرسیده است.

اشتراک گذاري با دوستان :