حمایت جامعه ورزشی از تکواندوکاران متحصن

تعداد زیادی از ورزشکاران دست به حمایت از تکواندو کاران متحصن زدند.
در دهمین روز تحصن ورزشکاران و مربیان تیم ملی تکواندو، بخش عظیمی از ورزشکاران و مسوولین ورزشی به حمایت از این ورزشکاران پرداختند.
همه برای همه. ورزشکاران تنها حامی ورزش. یک سال از تنش و کشمکش میان ریاست تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک، به‌عنوان نهادهای حاکم بر ورزش کشور می‌گذرد. این حال و روز این روزهای ورزش افغانستان است. ورزشی که نه تنها انصراف را به کرات شاهد بوده، نه تنها شاهد تحصن‌های پی در پی بوده است، بلکه بی‌توجهی‌های دولت را نیز با تمام وجود حس کرده است.
ده روز از تحصن ملی‌پوشان تکواندوی افغانستان می‌گذرد اما در این میان، اولین و قوی‌ترین گروهی که به حمایت از ورزشکاران ورزش افتخارآفرین تکواندو پرداخته‌اند، جامعه ورزشی کشور بوده است و لاغیر.
میان مسوولین و ورزشکارانی که حتی خواهان برپایی خیمه‌های تحصن دیگری در کنار افتخارآفرینان تکواندوی افغانستان بوده‌اند، ضمن انتقاد از عملکرد دولت، به شدت نگران سیاسی شدن ورزش می‌باشند.
مستوره آرزو رییس فدراسیون بدمینتون و عضو بورد اجرایی کمیته ملی المپیک می‌گوید که دولت افغانستان در این مدت هیچ فعالیتی برای حمایت از ورزش انجام نداده است.
به‌گفته وی، دولت می‌تواند با مداخله به‌جا، باعث حل مشکلات ورزش افغانستان گردد.
آرزو از دولت افغانستان خواست که ورزش را به‌سوی سیاسی شدن سوق ندهد.
موج حمایت از مدال‌آوران تکواندوی افغانستان متاسفانه تنها به جامعه ورزشی کشور محدود شده است و در حالی که دولت افغانستان می‌تواند با ورود به این قضیه، حلال مشکلات موجود باشد، نه تنها کاری در این بحث اضطراری انجام نداده‌اند که حتی از حضور و ابراز همدردی با ورزشکاران نیز سر باز زده‌اند و از پاسخگویی به این مشکلات نیز طفره می‌روند.

اشتراک گذاري با دوستان :