حمله حامیان داعش به خانه‌های مردم در لوگر

افرادی که خود را پیروان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) می‌خوانند به خانه‌های شماری از باشندگان ولسوالی چرخ ولایت لوگر حمله کرده‌اند.
به نقل از بی‌بی‌سی، این افراد که پرچم سیاه داعش را با خود حمل می‌کنند، یک زیارتگاه تاریخی را نیز در این ولسوالی به آتش کشیده‌اند و با داخل شدن به خانه مردم، تلویزیون‌های آنها را شکستانده‌اند.
گفته می‌شود که آنها در ملا عام یکی از باشندگان محل را نیز به قتل رسانده‌اند.
محمد دین از بزرگان قومی ولسوالی چرخ در لوگر می‌گوید: «یک گروه آمدند مسجدها را آتش زدند، زیارتگاه‌ها را آتش زدند، پرچم سفید را پایین کردند و پرچم سیاه را بلند کردند.»
او از عدم حضور حکومت و قانونمندی در این ولسوالی شاکی است و می‌گوید که مردم توانایی مقابله با این دسته‌ها را ندارند.
خلیل کمال ولسوال چرخ نیز تایید می‌کند که نیروهای دولتی بر شماری از روستاهای دور دست کنترولی ندارند و این سبب فعالیت چنین دسته‌هایی شده است.
او می‌گوید که اعضای این گروه معمولا شبانه فعالیت می‌کنند و حتا دست به غارت اموال و دارایی مردم هم زده‌اند.
آقای کمال گفت با وجود عملیات نظامی که به تازگی در این منطقه راه‌اندازی شده بود، هنوز هم فعالیت‌های این گروه در ولسوالی چرخ دیده می‌شود.
حسیب‌الله استانکزی رییس شورای ولایتی لوگر این تحولات را نگران کننده می‌خواند.
او می‌گوید که اعضای این گروه برای داعش تبلیغات می‌کنند و به مردم می‌گویند «رهبر شما از این پس بغدادی است و نه ملا عمر.»
آقای استانکزی از حکومت مرکزی خواست تا هر چه زودتر برای نابودی این گروه دست به کار شود.
جنرال عبدالحکیم اسحاق‌زی فرمانده پولیس ولایت لوگر می‌گوید که آنها به زودی عملیات بزرگی علیه این گروه راه‌اندازی خواهند کرد.
او می‌گوید که شمار نیروهای امنیتی نیز پس از پایان این عملیات، در ولسوالی چرخ افزایش خواهد یافت تا دیگر این دسته‌ها فرصتی برای برگشتن نداشته باشند.
همزمان با داغ شدن بحث گفتگوهای صلح با طالبان و امیدواری مردم به برقراری صلح، افزون بر ولایت لوگر در برخی مناطق دیگر گروه‌هایی به حمایت از داعش سربلند کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :