انتقاد از کندی عملیات نظامی ذوالفقار در جنوب

با آغاز عملیات نظامی ذوالفقار در ولایت هلمند در جنوب کشور، انتقاد باشندگان شماری از ولسوالی‌های این ولایت نسبت به این عملیات افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری بخدی، شماری از باشندگان ولسوالی سنگین ولایت هلمند می‌گویند که عملیات ذولفقار به کندی به پیش می‌رود.
آنان هم‌چنان می‌گویند که در این عملیات، ده‌ها باشنده ولسوالی سنگین مجبور به ترک خانه‌های‌شان شده و دولت نیز به آنان توجهی ندارد.
نیروهای امنیتی دوشنبه هفته گذشته عملیات گسترده‌ای را در ولسوالی‌های نا امن ولایت هلمند راه‌اندازی کردند.
محمد جان رسول‌یار، معاون والی هلمند می‌گوید که از آغاز این عملیات تاکنون، تلفات سنگینی به طالبان مسلح وارد شده و نیروهای امنیتی دست‌آورد خوبی داشته‌اند.
به گفته او، در این عملیات تاکنون ۱۴۰ شورشی طالب کشته و بیش از شصت تن دیگر آنان زخمی شد‌ه‌اند.
اما محمد یکی از باشندگان ولسوالی سنگین می‌گوید که این عملیات به کندی به پیش می‌رود و به گفته او، از آغاز این عملیات تاکنون ده‌ها خانواده مجبور شده‌اند خانه‌های خود را ترک کرده و به ولسوالی‌های دیگر پناه ببرند.
از سویی هم شماری دیگر از مقام‌ها کندی عملیات ذوالفقار را جلوگیری از تلفات غیرنظامیان عنوان کرده‌اند.
گفته می‌شود عملیات ذوالفقار پس از پایان ماموریت جنگی نیروهای بین‌المللی، نخستین عملیاتی است که به رهبری نیروهای امنیتی داخلی راه‌اندازی می‌شود.
قول اردوی ۲۱۵ میوند در هلمند در آغاز عملیات ذوالفقار اعلام کرده بود که در این عملیات، قوای هوایی وزارت دفاع نیز از نیروهای زمینی حمایت می‌کنند.
مقام‌های محلی می‌گویند که در این عملیات تاکنون به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده و به گفته آنان، تنها دو غیرنظامی در این عملیات کشته شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :