گفتگوهای صلح به زودی آغاز می‌شود

مقام‌های دولت افغانستان گفته‌اند که مذاکرات صلح میان دولت و گروه طالبان قرار است در اوایل ماه مارچ میلادی به گونه رسمی آغاز شود.
به نقل از خبرگزاری بخدی، اسوشیتد‌پرس از قول یک مقام دولت افغانستان که نخواسته نامش افشا شود، گزارش داده که امیدواری زیادی برای آغاز گفتگوهای صلح وجود دارد.
این مقام دولتی گفته است که ابتدا تماس‌هایی به عنوان پیش زمینه آغاز مذاکرات صلح، میان دولت افغانستان و نمایندگان طالبان صورت خواهد گرفت.
این خبرگزاری از قول دیگر منابع در داخل حکومت نوشته که در حال حاضر هیچ گفتگویی میان دو طرف وجود ندارد.
در همین‌حال، یک عضو ارشد گروه طالبان در گفتگو با اکسپرس تریبون، یک روزنامه پاکستان تایید کرده است که قاری دین محمد یک عضو گروه دفتر سیاسی طالبان در قطر برای مشورت در مورد گفتگوهای صلح به زودی به پاکستان سفر می‌کند.
او گفته که قاری دین محمد پیش از این، ریاست گفتگو با شماری از کشورها به شمول چین را به عهده داشته است.
این سفر در حالی صورت خواهد گرفت که گزارش‌ها از آغاز گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان در قطر نشر شده بود. در همین حال گفته می‌شود که پیش از این دیدارهایی میان هیات چینی و نمایندگان طالبان در دوحه و بیجینگ نیز انجام شده است.
به گزارش اکسپرس تریبون، مقام‌های سفارت چین در اسلام‌آباد اما از ابراز نظر در این مورد خودداری کرده‌اند.
یک عضو گروه طالبان گفته است: «اکنون ما شناخت بهتر و روابط خوبتر با چین در چندین موارد داریم. ما به چین بیش‌‎تر از هر کشوری دیگر اعتبار داریم، چون رهبران چین واقعا خواستار پایان جنگ در افغانستان هستند.»

اشتراک گذاري با دوستان :