رونالدو سومین گل‌زن برتر تاریخ کهکشانی‌ها؟

ستاره پرتگالی تیم فوتبال رئال مادرید تا تبدیل شدن به سومین گل‌زن برتر تاریخ تیمش، تنها یک گول فاصله دارد.
گولزنی کریستیانو رونالدو در پیروزی ۲ بر صفر رئال مادرید برابر شالکه در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در آلمان نه تنها به روزهای ناکامی و پرفشار او به خاطر افت محسوس و جشن تولد بی‌موقعش (پس از شکست سنگین رئال در دربی مادرید ) پایان داد بلکه او را در آستانه ثبت افتخاری دیگر در کارنامه‌اش قرار داده است.
برنده توپ‌ طلای فیفا در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ که ۳ جلسه محرومیتش با یک عملکرد ضعیف در شکست ۴ بر صفر رئال مادرید برابر اتلتیکو همراه بود، هفته گذشته یکی از ۲ گول رئال مادرید را در خانه شالکه به ثمر رساند تا شمار گول‌‌هایش را در رئال مادرید به ۲۸۹ گول در ۲۸۰ بازی برساند. این بدان معناست که اگر رونالدو در بازی یک‌شنبه شب کهکشانی‌ها برابر الچه در هفته بیست و چهارم گولزنی کند، ۲۹۰ گله می‌شود و با رکورد سانتیانا، مهاجم پیشین رئال مادرید برابر می‌شود؛ با این تفاوت که او این آمار را ۳۶۲ بازی کمتر از سانتیانا به ثبت خواهد رساند.
علاوه بر این سانتیانا (۱۹۷۱ تا ۱۹۸۸) در شرایطی به سومین گولزن تاریخ باشگاه رئال مادرید تبدیل شد که در این تیم در پست مهاجم نوک، شماره ۹ کلاسیک بازی می‌کرد که این موضوع بر اهمیت و ارزش آمار گلزنی رونالدو می‌افزاید چراکه او دورتر از دروازه رقبا بازی می‌کند.
آلفردو دی‌استفانوی فقید با ۳۰۷ گول و رائول گونزالس با ۳۲۳ گول، برترین گل‌زنان تاریخ رئال هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :